Bakan Kasapoğlu: “Türkiye 783 bin kilometrekareden ibaret değildir”

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, “Bugüne kadar ortaya koyduğumuz birliği, beraberliği ve kardeşliği, inancımızı, azmimizi daha da güçlendirerek 2023 seçimlerini en yukarıda bilcümle dünyaya adaletin, mecmu dünyaya demokrasinin, milli iradenin mesajını etkili bire bir şekilde vererek neticelendireceğiz.” dedi.

Kasapoğlu, “2023’e Makul Şehir Buluşmaları” kapsamında AK Tümen Kütahya İl Başkanlığınca planlı programda, AK Tümen’nin her akım, gerçekten tıpkısı nesiç değil, mazisi binlerce yıla müstenit mutlu davanın, bu topraklarda hâkimiyet süren, Rum’yu Küçük Asya yapan değerlerin sonuç temsilcisi olduğunu söyledi.

YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 21 yıldır millete bakım ettiklerine değinen Nazır Kasapoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bugüne büyüklüğünde ortaya koyduğumuz birliği, beraberliği ve kardeşliği, inancımızı, azmimizi henüz da güçlendirerek 2023 seçimlerini sunma yukarıda cümle dünyaya adaletin, tekmil dünyaya demokrasinin, milli iradenin mesajını zihayat bire bir şekilde vererek neticelendireceğiz. Bizim lügatimizde ihtiyarlamak, usanmak, hiçbir şekilde olmadı, mümteni. 21 sene değil, 221 sene birlikte geçse tığ önceki günkü aşkla, enerjiyle, heyecanla, inançla milletimiz amacıyla, bu mutlu dava için koşmaya, himmet göstermeye bitmeme edeceğiz. İnanıyorum kim bir bugünkü kadar bugüne büyüklüğünde olduğu kadar el ele vererek, yeni 100 yılı gelişigüzel Türkiye 100 yılı yapacağız.”

2002’den beri Türkiye’yi büyütmenin, bu milleti elan üstelik yüceltmenin, ülkenin huzurunu, istikrarını bünye etme, milletin refahını artırmanın mücadelesini verdiklerini vurgulayan Kasapoğlu, bazen çevrelerin ise bundan sayrılık duyduğunu anlattı.

Bu çevrelerin, hastalık duymaya devam edeceğini dile getiren Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“O çevreler baştan sona kendilerini bu milletin üstünde gördüler. Bu milletin egemenliğinin üstünde kendilerini konumlandırdılar. Bu sebepten üstelik bugüne kadar zorlu çok kirli tezgahla, sayısız operasyonla önümüze engeller çıkardılar. İşte, 27 Nisan e-muhtırasını unutmadık. Fırka yama davalarını unutmadık. Seyahat Parkı’nı, 17-25 Aralık’ı, MİT tırları hadisesini, oyuntu ve barikat olayları gibi birçok kalıntı tezgahları unutmadık. 15 Orak Ayı aşağılık çarpış teşebbüsünü bilcümle birlikte biliyoruz. Bu saldırıların, bu kumpasların hedefinin yegâne olduğunu üstelik biliyoruz. Milli iradenin yönetimde tecelli etmesini ve milletin kendisiyle ilgili değişmeyen almasını engellemekti sunu balaban arzuları ve hamdolsun bu gelinen noktaya bilcümle alay malay tıpkısı bugünkü kabil ahali ele vererek, engelleri aşarak, tezgahları birer birer dağıtarak geldik. Bugün büyümede, kalkınmada sürdürülebilirliği sağladıysak, 81 vilayetimizde ülkemizin seçme karışında mütehammil çokça projeyi, mega projeleri gerçekleştirdiysek, yerel ve milli üretime, milli sanayiye, milli enerjiye, teknolojik atılımlara imza attıysak, işte eksiksiz bunları kararlı duruşumuzdan ödün vermeyerek milletimizin hakkını kimseye yedirmeyerek gerçekleştirdik, başardık.”

“Kredilerin üzerindeki para şişkinliği farkı yükünü gençlerimizin üstünden alıyoruz”

Kasapoğlu, diplomaside Türkiye’nin rüzgarını, ağırlığını, sesini yekpare dünyanın gördüğüne değinerek, mazlum coğrafyalarda Türkiye’ye duyulan sevginin, inancın büyüklüğünü bilcümle birlikte yaşadıklarını ve şahit olduklarını aktardı.

Tek gayelerinin Türkiye’nin hemen 783 bin kilometrekareden ibaret olmadığını eksiksiz dünyaya tanıtlamak olduğuna dikkati calip Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“İşte bu dertlerle, bu misyonla mayalanan elan yaşayan Türkiye hedefine bizi götürecek düşünen, etkili, tamam dünyaya adalet ve vicdan penceresinden vekil Türkiye 100 yılının yer büyük aktörü bire bir toyluk üzere mecmu mücadelemiz bu yönde. İşte 21 sene boyunca bu topraklardaki gençlerin henüz kuvvetli olması, elan yaşayan aynı şekilde yarınlara hazırlanması, çağın en gündeş, arz nitelikli imkanlarına kavuşması amacıyla ceht gösterdik. Yurtlarımızdaki konfor, yurtlarımızda sağladığımız imkanlar… Bu yıl daraç ücretlerimize bindirim yapmadık. Şu farkımız var: Beslenme yardımını 750 liradan 1800 liraya çıkararak 2,5 misline mümasil tıpkı tagaddi desteği artışı gerçekleştirdik. Türkiye’nin sınırlı altyapısında olduğu gibi eşsizliği, yeganeliği ortaya koyduğumuz burs ve krediler… Dünyanın yer açık şümullü burs ve cesaret sağlayan altyapısı ülkemizde. 500 binden çok gencimize burs, tıpkısı milyondan aşkın gencimize itimat sağlıyoruz. Bu sene önümüzdeki günlerde parlamentomuz yasalaştıracak. Kredilerin üzerindeki şişkinlik farkı yükünü de gençlerimizin üstünden alıyoruz. Sonunda tahsil kredisi alanların hoppadak asıl parayla birlikte ayrımsız ödemesi gerçekleşecek.”

Icra Vekili Kasapoğlu, bu ülkenin tekmil evlatlarını kucaklayacak tıpkı yaklaşımla, özveriyle, eğitimle ilişkin öğrencilerin, gençlerin cümle toplumsal, siyasal haklarıyla ilişkin kip çok çabayı, gayreti ortaya koyduklarını belirtti.

Zaman Türkiye’nin 207 üniversitesinin olduğunu anımsatan Kasapoğlu, şunları paylaştı:

“Karar kabul etme süreçlerinde, sivil toplumda her yerde gençlerimizin ağırlığını bugüne büyüklüğünde o elçi ruhu ihya noktasında artırdık. çıktı üstelik esasen tıpkısı ruhla gençlerimizin yanı sıra olmaya devam edeceğiz. Ülkemizi bire bir uçtan ayrıksı uçağa, birbirinden nadir dünyanın arz çağdaş tesisleriyle donattık. Kütahya’de 21 yıl geçmiş 10 spor tesisi varken bugünkü spor tesisi sayımız 57 ve bu imzaladığımız protokoller, bitmeme fail inşaatlarla 110’a andıran tıpkı üretim en gücük sürede Kütahya’mızın hizmetinde olacak. Tabiatıyla kadın odaklı spor politikamız ve sporu hemen beş altı branştan ibaret görmeyen spor anlayışımızla yüzmeden okçuluğa, okçuluktan atletizme, jimnastiğe rastgele alanda ideallerimiz var, gerçekleştirdiğimiz hedefler var. Sportmen sayımız Kütahya’üstelik tam 18 hatim arttı. Türk kadın sporcuların sayısı farklı ülkelerin katbekat uğrunda ve branşlaşmada çeşitlilikte elan geçmiş sporcumuz birlikte olmayan branşlarda çıktı zirveye oynayan ayrımsız Türkiye var. Gençlerimiz bizim yer iri umudumuz. Takkadak yarınlarımız amacıyla değil, bugünlerimiz üzere birlikte çoluk çocuk nazik aynı imge. İnanıyorum ki Türkiye 100 yılının genişlik kocaman aktörü üstelik çoluk çocuk olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın cıvıl cıvıl liderliğiyle, tendürüst odaklı siyaset anlayışıyla Türkiye’nin gençleri hem bugünlere, hem yarınlara ve tamam dünyaya bilimde, sanatta, kültürde, sanayide, ekonomide ve sporda mühürlerini vurmaya bitmeme edecekler.”

Kasapoğlu, talih genelinde spor alanında bir nice envestisman yapıldığını, Kütahya’bile yapılacak stadın temelinin bu yıl içinde atılacağını anlatım etti.

AK Fırka Genel Başkan Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, Kütahya milletvekilleri Ahmet Fecir, İshak Gazel ve Ceyda Ağır Erenler, DOĞRU Öğür İl Başkanı Mustafa Önsay, kaza ve yer belediye başkanları ile partililerin hazır bulunduğu toplantının arkası sıra DOĞRU Öğür’ye eskimemiş katılan üyelere rozetleri takıldı.

Share: