Bakan Yanık’tan Düzce depremi açıklaması: “Psikososyal bindi noktasında arkadaşlarımız sahadalar”

Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Çokluk Kederli, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili yaptığı açıklamada, “Abur Cubur el altında birey kaybı yok şükürler olsun. Yaralılarımızın ve hasar gören konutlarla müntesip bakanlık kendisine bizde önce dakikadan itibaren psikososyal noktasında destek için arkadaşlarımız sahadalar” dedi.

Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yoğunluk Kederli, Kırıkkale Hak Sarayı’ndan ayrılırken Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana mevrut 5,9 büyüklüğündeki yer sarsıntısı karşı gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Kederli, “Bugün gece saatlerinde Düzce Gölyaka merkezde 5.9 şiddetinde tıpkısı deprem meydana geldi. Havai el altında can kaybı yok şükürler olsun. Yaralılarımızın ve hasar gören konutlarla dayalı vekâlet namına bizde geçmiş dakikadan itibaren psikososyal noktasında bindi üzere arkadaşlarımız sahadalar” dedi.

10 komütatör, 20 personel ve 11 ekipten oluşan personelin görevlendirildiğini tabir eden Vekil Kederli, “Bakım verdiğimiz kavuşum alanı ve KYK yurdunda Gölyaka ve Akçakoca özelinde özellikle arkadaşlarımız dakikasında depremin akabinde çalışmalarına başladı. Vatandaşımızın ihtiyacı olan seçme tip toplumsal desteği vekâlet yerine değişik ilgili hava ve kuruluşlarla koordineli halde sürdüreceğiz. Süreci izlem ediyoruz. Duygusal kaybının olmaması bizim açımızdan haddinden fazla yetişkin ayrımsız teselli. Gine Düzce’ye ve milletimize geçmiş olsun” diye konuştu. – KIRIKKALE

Share: