Bakan Yardımcısı Öncü’den Hakkari’ye ziyaret

Aile ve Içtimai Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma Öncü, mütenevvi müzakere ve incelemelerde düşmek amacıyla Hakkari’ye geldi.

Hakkari Valisi ve Şehremaneti Başkan Vekili İdris Akbıyık vasıtasıyla Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havaalanı’nda karşılanan Icra Vekili Yardımcısı Avangart, henüz sonra Hakkari diyar merkezine geçti. Payen Caddesi üzerinde mevcut Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uğrunda Ilbay Yardımcısı ve Şehremaneti Komutan Yardımcısı Vekili Mustafa Nişancı Kasımoğlu, Ocak ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Salih Kayaç, başöğretmen yardımcıları ve kurum personeli aracılığıyla karşılanan Avangart, bir müddet Kasımoğlu ve Müdür Kayaç ile ahbapça ettikten sonraları kurumun tamam katlarını konuşma ederek personel ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hakkari Valiliği Içtimai Yardımlaşma ve El Birliği Vakfı (SYDV) Eş Destek Merkezini bile ziyaret fail Avangart ve beraberindekiler, Ilbay Yardımcısı Halil İbrahim Köroğlu, SYDV Müdürü Sait Abdullahoğlu ve yordamlı öğreticiler vasıtasıyla karşılandı. Burada uz öğreticilerle tıpkısı süre arkadaşça fail Vekil Öncü, çalışmalar için Vali Yardımcısı Köroğlu’ndan hikmet aldı.

Nazır Yardımcısı Öncü ve Ilbay Yardımcısı Kasımoğlu, elan sonra Hakkari Belediyesi bünyesinde bakım veren Hakkari Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini konuşma ederek buradaki doğal mahsulat ile ilgile kadınlardan vukuf aldı.

Şehit ve engelli ailelerini üstelik konuşma eden Bakan Yardımcısı Öncü’nün akşam saatlerinde Hakkari’den ayrılması bekleniyor. – HAKKARİ

Share: