Bakanlar Dönmez ve Varank, Erzurum’daki şişko açım törenine katıldı

Enerji ve Elbette Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Seneye evlerimizde çaylarımızı domestik gazımızla demleyecek, evlerimizi yerel gazımızla ısıtacağız inşallah.” dedi.

Icra Vekili Dönmez ile Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Erzurum’dahi Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi bitişiğindeki eskimemiş miting alanında Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen, Gürcükapı Kentsel Dönüşüm Projesi, İspir- Rize İl Sınırı Yolu ve Kavşak Kıran Konutları ile yapımı tamamlanan gayrı projelerin toplu küşat töreninde konuştu.

Dönmez, törende, Erzurum’un Tekman, Karayazı, Çat ve Olur ilçesini natür gazla buluşturduklarını, burada ateş parçası vatandaşların daha çok bu konfordan yararlanma edeceğini söyledi.

Doğal gazla Erzurum’un angın soğuğunun vatandaşlar üzere daha çok zorluklarla değil kolaylıklarla anılacağını dile getiren Dönmez, “Erzurum’un 20 ilçesinin 19’u, zaman bakımından doğal gaz kullanıyor. Erzurumlu kardeşlerimizin bu konfordan faydalanmaları üzere şehrimizin doğal gaz dağıtımına bugünkü değerlerle 3 milyar 736 milyon teklik yatırım yapıldı. Uzundereli hemşehrilerimizi bile inşallah en kısa sürede katıksız gaza kavuşturacağız. Her şey Erzurum amacıyla, temas molekül Türkiye amacıyla.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, saf gazı ülkenin ciharıyek yanında yaygınlaştırmak için çalışmalarını kesintisiz sürdürdüğünü tamlayan Dönmez, Mardin’den Urfa’ya, Konya’dan Kastamonu’ya büyüklüğünde her hafta bakir ilçeleri natürel gazla buluşturduklarına belen etti.

Dönmez, milletin huzuru ve rahatı, şişman ve cıvıl cıvıl Türkiye için dursuz duraksız yola bitmeme ettiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Türkiye’üstelik benzeri biricik DOĞRU Öğür icraat partisidir. İmar etmenin, büyütmenin, gelişmenin yegâne adresidir. Ortaya bir vizyon koyan, Türkiye Yüzyılı ile bugünleri değil, gelecek 100 yılı öngören tek partidir. Cumhurbaşkanımızın liderliği ve milletimizin ferasetiyle halk ele, yanında, istem gönüle çıktığımız bu kutlu yürüyüşümüz nice başarıların, birçok zaferlerin da müjdecisi olacak inşallah. Türkiye’yi dünyanın sunma iri ekonomilerinden biri yapmaya kararlıyız. İşte Karadeniz gazı. Seneye evlerimizde çaylarımızı yerli gazımızla demleyecek, evlerimizi evcil gazımızla ısıtacağız inşallah.”

Icra Vekili Varank: “2023 yılında bizim bu yolculuğa bitmeme etmemiz lazım”

Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Varank ise 20 yıldır Reisicumhur Erdoğan liderliğinde ülkede taş üzerine taş yutmak amacıyla savaşım verdiklerini anlattı.

Şehirleri, ilçeleri, başkaca köyleri hizmetlerle buluşturmak üzere nazik mücahede gösterdiklerini belirten Varank, şöyle konuştu:

“Erzurum’u birlikte hizmetlerle, yatırımlarla buluşturduk. Zaman üstelik 12,5 bilyon liralık yatırımın resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Sizin huzurlarınıza her geldiğimizde elimiz mahmul geldik. Zira biz şuna inanıyoruz. İstanbul’da, Trabzon’birlikte ne varsa Erzurum’de dahi onun olması lazım. İşte onun amacıyla bu şehre hizmet ettik, bu şehri pespaye kalkındırdık. 20 yılda Erzurum’un nerden nereye geldiğini bildirme bereketli bizim değerli hemşehrilerimiz biliyor. İnşallah 2023 yılında bizim bu yolculuğa devam etmemiz geçişsiz. Sayın Cumhurbaşkanımızı, o Cumhurbaşkanlığı koltuğuna benzeri kez daha oturtmamız geçişsiz. Bunu yapmaya hazır mısınız? Dadaşlar bizim arkamızda ayrımsız sizin bugün durduğunuz üzere durursa, Dadaşlar bizim arkamızda dosdoğru durursa, Allah’ın izniyle bu ülkenin başaramayacağı tek özdek olamaz.”

Bakan Varank, geleceğe envestisman yaptıklarını kaydederek, “Tığ diyoruz kim Türkiye üreten bir talih olsun. Onun amacıyla kişi otomobilini üretsin. Togg’un projesini başlattık ve kol istihsal bandından indirdik. O Togg’un renklerinden birisini hangi yaptık, Oltu rengini beğendiniz mi? İşte bu ülkeyi yatırımla, üretimle, istihdamla, ihracatla kalkındırmaya devam edeceğiz. Zira bu kavim herhangi bir şeyin en iyisine layık. Bu budun herhangi bir şeyin bildirme güzelini doğruluk ediyor. Sizlere hizmet edeceğiz, yeter ki arkamızda durun. ‘Bir, olalım, beraber olalım, hep alay malay Türkiye olalım’ diyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: