BALIKESİR – 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Balıkesir’de kutlamalar, Ilbay Hasan Şıldak’ın makamında tebrikleri kabul etmesinin peşi sıra Kuvayi Milliye Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Vali Şıldak, törende yaptığı konuşmada, “Zaman tarihimizin arz domuzuna sayfalarından birini, devletimizin kuruluşunun ve Cumhuriyet Altını ile buluşmasının 99. yılını bilcümle birlikte coşkuyla kutluyoruz. Bu meydanı dolduran Kuvayımilliye şehrindeki aynı ruhu yaşatan bu iyice şehrin insanlarına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Şiirlerin okunduğu, halk oyunu gösterilerinin sunulduğu izlence, gaziler, öğrenciler, sporcular, kurnaz, polis güçleri, AFAD, itfaiye aracı ve keyif ekiplerinden oluşan kortejin geçişiyle tamamlandı.

Törende, DOĞRU Öğür Balıkesir milletvekilleri Adaletli Polat ve Belgin Uygur, CHP Balıkesir Mebus Fikret Mecnunca, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmayan, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Karesi Kaymakamı Güçlü Arslanbaş, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Âlim, İl Güvenlik Müdürü Hasan Onar, İl Açıkgöz Komutanı Kıdemli Albay Büyük Talih, şehremaneti başkanları, kurum müdürleri, siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar hazır bulundu

Share: