Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden Kepsutlu üreticilere atıfet çalıştırıcı desteği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, “Balıkesir Kuzusu Maya Koyun Tesisi”nde yetiştirilen 25 maya koçu, Kepsutlu üreticilere yüzdelik 100 teberru ile dağıttı.

Denk, Dursunbey, Gönen, Kepsut ve Manyas ilçelerindeki üreticilere hibeyle toplam 416 maya antrenör desteğinde mevcut Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kepsut’taki Balıkesir Kuzusu Maya Kucak Çiftliği’nde yetiştirdiği 25 maya koçu, bu ilçeden üreticilere tamamı armağan ile verdi.

Kepsut Kaymakamı Harun Arslanargun, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Kat Başkanı Serkan Akçe, Kepsut Belediye Reisi İsmail Cankul, alım müdürleri ve onlarca çiftçinin katıldığı tevzi töreninde, 25 koç kura ile sahiplerine konfirmasyon edildi.

Dağıtılan koçlar yardımıyla Balıkesir kuzusunun popülasyonun artacağını, coğrafi işaretli Balıkesir kuzusuna güçlükle içi ve yetersiz dışından mevrut taleplerin karşılanabileceğini belirten Beyazca, “Dağıtımlarımız önümüzdeki aylarda sayıları artarak devam edecek. İlimizde bitkisel ve hayvansal üretimi bir nice proje ile desteklemeye devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Share: