Balkan ikincisi olan Rojda, Hakkari’de coşkuyla karşılandı

Yunanistan’de düzenlenen Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’nda ikinci olan Polis Güçleri Gücü Spor Kulübü sporcusu 13 yaşındaki Rojda Angıç, memleketi Hakkari’de coşkuyla karşılandı.

Antrenörü Umut Özcan Sucu ile kente dönen Rojda Kanat amacıyla Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde gelecek töreni düzenlendi. Müdürlüğün uğrunda tıpkı araya mevrut sporcular, antrenörler ve Angıç’ın ailesi, milli sporcuyu bateri zurna eşliğinde ellerinde Türk bayraklarıyla karşıladı.

Programa katılan Özel Harekat Idarehane Müdürü Recep Korhan Gürel, İl Emniyet Müdür Muavini Fatih Ünsal ile Cahillik ve Spor İl Yazıhane Müdürü Sabri Demir, muvaffakiyetli sporcuyu ve antrenörünü kutlama etti.

Toplum Destekli Polislik (TDP) Şubesi ekipleri de Kanat’ı kutladı, hediye verdi. Kanat, elan sonra sportmen arkadaşları, antrenörler ve TDP ekipleriyle halay çekti.

Karşılama törenine katılanlara teşekkürname fail Kanat, organizasyonda Türk bayrağını dalgalandırdığı üzere cazibeli olduğunu dile getirdi. Kanat, “Bu takkadak benzeri başlangıçtı. Daha şişman dereceler bile getireceğim. Gelecek da çokça güzeldi. Güzel duygular yaşıyorum.” dedi.

Kızına sarılarak tebrik eden temel Zehra Angıç ise çokça bahtiyar olduklarını belirterek, “Emeği geçen herkese çokça teşekkürname ederim. Kızımla gelgel duyuyorum. Rojda çok muvaffakiyetli aynı sportmen ve mektepli.” diye niteleyerek konuştu.Share: