Bandırma Tecim Borsasında sedir üyelikleri seçimi yapıldı

Bandırma Tecim Borsası üyeleri, bakir dönemde fariza yapacak divan üyelerini sınırlamak amacıyla sandık başına gitti.

Bandırma İlçe Seçim Yerleşmiş Başkanlığı gözetiminde Borsa Divan Salonu’nda tek listeyle yapılan divan üyesi seçimlerinde 154 üyeden 99’u görüş kullandı. 1 görüş batıl sayıldı.

Birey Dede Tan önderliğinde oluşturulan 14 sedir üyesi firma, seçimleri kazandı. 6 Ekim’e büyüklüğünde firmalar yetkililerini borsa genel sekreterliğine bildirecek. 7 Ekim’de ise divan başkanı, başkan yardımcısı, katip üye, yönetim kurulu başkanı ile umumi heyet kişizade ve rezerv üyeleri, düzen bağı yerleşmiş şerif ve sakınma üyeleri egemenlik nezdinde seçilecek.

Seçimleri değerlendiren Fert Ağababa Fecir, şu ifadeleri kullandı:

“Bandırma Ticaret Borsasının örgen seçimlerinde oylarını kaldırmak amacıyla gelen bütün üyelerimize, bize verdikleri destekten çevre haddinden fazla teşekkür ederim. tek liste ile seçime girmemize karşın katılımı az çok faziletkâr domuzuna aynı seçim oldu. 4 yıl üzere borsa meclisini oluşturan arkadaşlarımızla domuzuna amal yapacağımıza inanıyorum. Bandırma Tecim Borsası çokça bol tıpkı yerde. Esbak yönetimler borsacılık adına hoşur çokça fena hâlde işlemler yaptılar, başarılar elde ettiler. İnşallah bu liyakatli çalışmaları ilerleterek çokça elan iyi yerlere getireceğiz. Motivasyonumuz ve moralimiz çok güzel, ferah şeyler yapacağımıza inanıyoruz. Bugün yapılan organ seçimlerinin borsamız üyelerine körpe güzel olmasını dilerim.”

Share: