Bartın Izzet Hastanesinin bakir yılda açılması planlanıyor

Bartın’birlikte inşaatı süren 400 yataklı Bartın Büyüklük Hastanesinin 2023’ün önceki yarısında açılması planlanıyor.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmayan Tunç, Şiremişçavuş Mahallesi’nde 2018’de temeli atılan ve yapımı bitmeme eden hastane inşaatında incelemede bulundu.

Burada müteahhit firma yetkililerinden bilgi düz Tunç, gazetecilere, çalışmaların güç şekilde sürdüğünü söyledi.

Hastanenin 400 yataklı planlanmasına karşın 575 yatağa çıkabilecek kapasitede olduğunu, altyapısının buna bakarak yapıldığını nâkil Bronz, “127 bin dönüm yer üzerinde benzeri alana inşa edilen hastanenin merbut alanı 95 bin metrekare olacak. Hastanenin kaba inşaatının yüzde 90’ı tamamlandı ve çöz tesisat çalışmaları da belirli aynı aşamaya geldi. Bartın Izzet Hastanesini 2023’ün evvel 6 ayında tamamlayarak Bartın’a ve bölgemize iri tıpkı keyif kompleksini kazandırmış olacağız.” diyerek konuştu.

Şehir hastanesi seviyesindeki hastanenin Bartın ve çevresine bakım edecek gündeş, iri benzeri keyif kompleksi olacağını dile getiren Tunç, şöyle devam etti:

“138 polikliniği olacak, şifahane ivedi servisleriyle avrat, çocuk ve koskocaman ivedili servisleri ayrı ayrı olacak şekilde mensur ediliyor. 24 ameliyathanesi ve 66 ağır bakım yatağı olacak. Benzeri anda 24 cerrahi müdahale bu hastanemizde olabilecek. 24 diyaliz ve 3 ayrı müstacel servis bölümü olacak. 730 araçlık peyda ve mecbur otoparkı var. Hastanemizde hep branşlar hizmet verecek. Anjiyografi, ruh ameliyatı üstelik karışma girmek için keyif hizmetlerinin cemi gereklilikleri burada serencam teknolojik imkanlarla sağlanmış olacak.”

Tunç, Bartın ve yer illerden sevklerle gelebilecek hastaların otama ve ameliyatlarının yapılabileceği esenlik kompleksi inşaatının çabuk bire bir şekilde sürdüğünü belirterek, “Bu nazik yatırımı Bartın’a kazandıran özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan girmek amacıyla Afiyet Bakanımıza teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Share: