Bartın Üniversitesine 3 yıl için 1 bilyon 802 milyon liralık cevap öngörüldü

AK Parti Takım Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Bronz, bütçe tahminine göre Bartın Üniversitesine gelecek 3 yıl için 1 bilyon 802 milyon 668 bin liralık yanıt öngörüldüğünü bildirdi.

Bronz, kayıtlı açıklamasında, 2008 yılında 3 medrese ile kurulan Bartın Üniversitesinin, zaman 9 fakülte, 3 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul ve 1 enstitüyle 18 binin üzerinde öğrenciye cemaat olduğunu belirtti.

Nitelikli terbiye ve ilmî altyapıya verdiği önem sayesinde gelecek vadeden üniversitenin, 12 yıllık bir geçmişe ehil olmasına karşın kendine saygın tıpkısı konumda vadi bulduğuna belen fail Bronz, şunları kaydetti:

“YÖK’ün iri önem verdiği ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Tasavvur Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi’ kapsamında ‘Akıllı Geri Hizmet ve Tümleşik Mıntıka Uygulamaları’ alanında ihtisaslaşmaya türe kazanan Bartın Üniversitesi, bölgesinden başlayarak ülkemize ayar katmaya bitmeme etmektedir. Gelişmemiş sürede hem ilmî hem da fiziki gelişen Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar’daki 1200 dönümlük yeni yerleşke alanına büyümeye devam ediyor. Yapımı tamamlanan kütüphane binası bölgemizin bildirme nazik, yer prestijli kütüphanesi oldu, yıpranmamış derslikler, laboratuvar binaları, toplumsal tesisleri, rektörlük binası ile üniversitemiz gelişmeye büyümeye bitmeme etmektedir.”

Bartın Üniversitesi öğrencilerinin tahaffuz ihtiyacına de önem verdiklerini nâkil Tunç, Bartın’bile Faziletli Öğrenim Emniyet Yurtlar Kurumu’nun yatak kapasitesinin 9 bine ulaştığının da altını çizerek, müracaat yapan öğrencilerin hepsinin yurda yerleştiğini, Kutlubeyyazıcılar kampüsü alanında inşaatı devam fail yeni 1000 kişilik kız yurdunun de fasıl tatilinden itibaren hizmete açılacağını ifade etti.

Bronz, bütçe tahminine göre Bartın Üniversitesine ati 3 sene için 1 milyar 802 milyon 668 bin liralık yanıt öngörüldüğünü bildirdi.

Share: