Bartın’da kilosu 70 lira olan ürünü dercetmek için ormana atak ettiler! Posta kenarına park yeri edilen araçlarla mufassal kuyruklar oluştu

Bartın’ın Kurucaşile yolu Ahatlar mevkisindeki orman bile herhangi bir sene kestane almak isteyenlerin akınına uğruyor. Bu yıl bile sabahleyin er saatlerden itibaren ormana gelenler, kestane toplamak amacıyla birbirleriyle yarıştı. Kimileri aşındırmak amacıyla toplarken kimileri dahi pazarda satıp dirimsel elde etmeye çalışıyor. Kestane toplayanların kat kenarına otopark ettikleri araçlarıyla ise teferruatlı kuyruklar oluştu.

“5 KİLO TOPLADIK”

Karabük’ten ailesiyle geldiklerini belirten Dursun Feyizoğlu, “5 kilo topladık. Bu bölgeye ilk defa geldik, elan önce Düzce’ye gitmiştik. Biz pazarda kestane neden fiyatlı, diye niteleyerek kızıyorduk amma filhakika haddinden fazla mütekait ve takatli tıpkısı işmiş, onu de öğür olduk” dedi. Arkadaşlarıyla kestane toplamaya gelen Mesut Karanfil dahi “Sabahın er saatlerinde buraya kestane toplamaya geldik. Şu esas kadar 6 kilo kestane topladık. Yiyeceğimiz kadar kestaneyi bulmuş olduk” diye niteleyerek konuştu.

“ERCECIK GELDİK”

Ailesiyle kestane toplayan Hüdayet Önder ise “Ercecik geldik, deminden ormanda nasibimizi arıyoruz. Ormanın temas yeri insanlarla komple. Pazarda kestane biraz pahalı, hem gezmiş oluyoruz hem da spor yapmış oluyoruz. Şu temel kadar 1-2 kilo kestane topladık” dedi.

Share: