Bartın’da TOKİ konut kurası heyecanı yaşandı

Bartın’de TOKİ göz kurası heyecanı yaşandı

BARTIN TOKİ tarafından Bartın’üstelik düz yazı edilecek 850 hane üzere kura çekişilişi gerçekleştirildi. Vatandaşların ağırbaşlı demet gösterdiği kura çekilişinde adalet sahibi olanlar balaban mutluluk yaşadı.

Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik büyük içtimai konut projesi olan ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi dahilinde Bartın’birlikte 400, Amasra ilçesinde 100 ve Kozcağız beldesinde 350 tevessül etmek üzere toplanmış 850 göz düz yazı edilecek. TOKİ vasıtasıyla inşa edilecek 850 ev için türe sahiplerinin belirlenmesi için ad çekme çekilişi Bartın El Yetişek merkezi salonunda gerçekleştirildi. Konutlar amacıyla 16 bin 689 başvuru geçerli başvuru sağlandı. Vatandaşlar ad çekme çekilişine okkalı bent gösterdi. Kura çekilişinin yapıldığı mağaza tamamıyla dolarken bir nice vatandaşta ad çekme çekilişini bina dışına kurulan dev ekrandan izleme etti.

Kura çekilişi öncesinde mütekellim Bartın Valisi Nurtaç Aslan, “Zaman, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet tarihinin en kocaman ve en büyük toplumsal hane projesi adına duyurduğu “İlk Evim, İlk İş Yerim” Projesinde vatandaşlarımızın ocak sahibi olmaları yönünde önemli aynı aşama atıyor ve ilimiz amacıyla kura çekimini gerçekleştiriyoruz. Öncelikle kura törenimize hepiniz leziz geldiniz diyorum. Içtimai şevket olma anlayışının tıpkı gereği yerine akıbet 20 yılda TOKİ yoluyla ülkemize ve ilimize stabil çok ev, kamu bakım binası ve sosyal donatılar kazandırılmıştır. “İlk Evim, İlk İşyerim Projesi” ile hayata geçirilecek hane ve işyeri seferberliğiyle bile insanımızın ev ve işyeri sahibi olması kolaylaşacak, icar öder kadar para sahibi olmaları sağlanacaktır. Bilindiği amacıyla Cumhurbaşkanımız vasıtasıyla zar edilen Cumhuriyet Altını tarihinin sunu balaban sosyal bölük projesine başvurular, 14 Ilkgüz-31 Teşrinievvel tarihleri beyninde alınmıştı. Ülkemiz genelinde olduğu gibi, ilimizde da vatandaşlarımız Projeye nazik bir bent gösterdi. İlimiz genelinde Bartın Merkezde 400, Amasra’da 100 ve Kozcağız’birlikte 350 konut atılmak için bugün toplanmış 850 göz amacıyla kura çekeceğiz. 400 ev amacıyla 13930, 100 ev üzere 1553, 350 basamak için 1206 vatandaşımızın başvurusu kabul edildi. Bugün burada bir iki sonradan çekilecek kuralar ile eş sahibi olacak kamu vatandaşlarımıza evlerinin kılıklı olmasını diliyorum. Tanrı ifa kolaylığı versin. Basit adı çıkmayanlara dahi sunma kısa sürede gönüllerinden sabık evin nasip olmasını Balaban Rabbimden diliyorum. Bu ihtisas ve düşüncelerle, böyle benzeri projenin uygulanmasına öncülük eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve koordinesini sağlayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Amaç Kurum’a şükranlarımı sunuyor, projenin ilimizde gerçekleşmesinde emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından başlayan ad çekme çekiminde evvel talihlileri belirleyen topları Bartın Valisi Nurtaç Arslan çekti. Kuradan isimleri sâdır vatandaşlar büyük alay yaşarken mutluluklarını telefonla aradıkları yakınlarıyla paylaştı. Emekliler kategorisinden müracaat eden ve ad çekme sonucu göz sahibi olmaya doğruluk kazanan Ahmet Yılmaz, “Valla haddinden fazla mutluyum. Bu üçüncü katılışım benim. Şans bugüne oldu. Allah devlete arızalanma vermesin. Ayrıksı diyecek ayrımsız şeyimiz yok.” Şeklinde konuştu.

Share: