Başbuğ Demir’den 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı mesajı

Ardahan Belediye Reisi Faruk Çıpa, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramının 99’uncu yıldönümü dolayısıyla tıpkısı kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Demir mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde istiklalini iletilmek amacıyla halas mücadelesi veren oylumlu ecdadımız birçok zorluklara karşın klan yazmış ve neticesinde Cumhuriyetimiz kurulmuştur. 29 Ilk Teşrin 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ve milletin kayıtsızca şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Cumhuriyet, seçkin şeyini kaybetmiş olan tıpkı milletin millî bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği iri tıpkı zaferin sonucudur.

Bu ruh ve düşüncelerle cumhuriyetimizin 99. bünye yıldönümünü ve 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı’nı tebrik kadir, özellikle cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cebe arkadaşları ile hep şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anar, bilcümle hemşerilerimi dostlukla selamlarım” ifadelerine düz verdi. – ERZURUM

Share: