Başbuğ Şişman: “Yarı olimpik yüzme havuzunu 4 ayda tamamlayacağız”

Kargaşa’nun Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Yağlı, ihalesi tamamlanarak yer teslimi yapılan Ünye Nısıf Olimpik Yüzme Havuzunun 4 ay içerisinde yapılacağını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği ve Ünye Belediyesi tarafından ihalesi yapılan toplamda yaklaşık 4 bin metrekare alana nesir edilecek olan mail yarı olimpik yüzme havuzunun yapımına başlandı. Gölevi Mahallesi’nde inşa edilecek olan ve yüklenici firmaya düzlük teslimi yapılan yarı olimpik yüzme havuzu alanında ana öncesi kazı çalışmalarına başlandı.

“Toplamda 4 bin metrekare alan konusunda mensur edilecek”

Şehremini Hüseyin Gödeş, çalışmaları DÜRÜST Tümen Kargaşa İl Başkanı Halit Tomakin, SELIM Parti İlçe Başkanı Kenan Dürüst Argan ve ilgililer ile birlikte durumunda inceledi. Nısıf olimpik yüzme havuzunun gücük sürede tamamlanacağını açıklanan Şehremini Hüseyin Tavlı, ” Karadeniz, doğası ve deniziyle dört dörtlük aynı kesim ama denize girme noktasında maatteessüf ara sıra tehlikeler ortaya çıkartabiliyor. Gençlerimiz ve hemşerilerimiz yüzmeye özlem kalabiliyordu. Onun için ilçemizin böyle aynı hizmete ihtiyacı vardı. Bilgisizlik ve Spor Bakanımızın Ordu’yu ziyaretinde bizlere bindi sözü vermesiyle tığ dahi çalışmalara başlamıştık. Allah’a şükürler olsun ihalesini yaptığımız projemizde vadi teslimi yapıldı ve esas aşamasına gelindi. Toplamda 4 bin metrekareye mail benzeri düzlük içerisinde bin 400 metrekare vabeste alanı olan yarı olimpik yüzme havuzunu bu müddet içerisinde Ünye’ye kazandıracağız. Müteahhit ile yaptığımız istişareye bakarak tahminî 4 mahiye aynı süre içerisinde hızlı tıpkısı şekilde hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Yarı olimpik yüzme havuzumuzun hizmete girdiği çağ bu heyecanı bütün birlikte yaşarız” dedi.

Başkan Semiz, nısıf olimpik yüzme havuzu ile gelişigüzel yapılacak ayrıksı tesisleri de değerlendirerek, “İlçemize spor tesisleri itibarıyla 8 adet yan sahası kazandırdık. Nısıf olimpik yüzme havuzu ile alay malay bu süreçte 2 sayı ayak topu sahası ve 3 sayı basket sahasını de farklı mahallelere kazandırmış olacağız” diye niteleyerek konuştu – KALABALIK

Share: