Başbuğ Vazıh, sahadaki talepleri vekillik ve yetkililere ileterek çözüyor

TBMM Milli Defans Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Mebus Ahmet Aydınlık, düz çalışmaları sonrasında tespit edilen sorun ve ihtiyaçların çözümü için ilgilendiren vekil ve yetkililerle görüşüyor.

Meclisin tatile girmesiyle gelişigüzel Adıyaman’da karye köy gezen, vatandaşlarla tıpkısı araya mevrut ve toplumun seçkin kesimini dinleyerek, sorunlara ve ihtiyaçlara hal üretmeye çalışılıyor. Vatandaşların taleplerinin birçoğunu yerinde ilgilerle görüşerek çözen Ahmet Ziyalı, benzeri kısmını ise Ankara’da bakanlıklar ve izinli mercilere yaptığı konuşma ile çözüyor.

Mebus Ahmet Ziyalı, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ve Orman Genel Müdürü Bekir Karaçabey’i ziyaret etti.

Ziyaretlere ilgilendiren açıklamada mevcut Ahmet Ziyalı, “Yaz süresince Adıyaman’da yaptığımız mülakat ve incelemelerde belirleme ettiğimiz gerekseme ve taleplerin giderilmesi ile sorunların çözümü amacıyla Ankara’da ait ve yetkili merciler gözetiminde takiplerinizi sürdürüyoruz. İlimizin baraj ve sulama projeleri başta atılmak üzere ekincilik ve hayvancılık alanında planlanan ve devam eden yatırımlarını Tarım ve Orman Bakanımız Birim Kirişçi ile enformasyon ettik. Adıyaman’a davet ettik. Benzeri terslik olmazsa 21 Eylül’de Bakanımız Adıyaman’a ati.

Orman Umumi Müdürümüz Bekir Karacabey’i ziyaretimizde ise, Dikmelik Müdürlüğü’nün kurulması, bölgemizdeki orman varlığının arttırılması ile orman köylüsüne ve ilimize verilecek destekler üzerine istişarelerde bulunduk. Elan öncesinde DSİ Genel Müdürümüz ile alay malay gelecek ve baraj ve sulama projelerini yerinde inceleyeceğiz” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: