Başbuğ Yaman’dan Bilecikspor’a destek çıkmayanlara sert sözler

‘Şehrimizin Takımı Bilecikspor’un Geleceği’ adlı buluşmada meze düzlük Bilecik Belediyeler Birliği ve tıpkısı zamanda Bayırköy Belediye Reisi Mustafa Kumarhane, “Bilecikspor’a B topluluk çıkalım. Yani bu ayıbın altında kimler ezilir siz düşünün. Ben bu akşam valimizin birlikte burada olması isterdim. evet çağırmadılar ya birlikte çağırdılarsa bundan henüz cesim tıpkısı işi varsa ben bilmiyorum” dedi.

Bu yıl Lehçe Saftirik Lig’birlikte savaş fail Bilecik 1969 Spor Kulübü’nün yaşadığı yapılış ve maddi imkansızlıklarda hava bazı şehremaneti başkanları, iş insanları ve STK temsilcileri Bilecik Uray Başkan V. Ferişte Cıda Subaşı ve YANLIŞSIZ Fırka Bilecik İl Başkanı Serkan Sebep öncülüğünde TSO Toplantı Salonu’ndan tıpkı araya geldiler. ‘Şehrimizin Takımı Bilecikspor’un Geleceği’ ünlü buluşmaya Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Bitirim, Osmaneli Şehremini Münür Delimsirek, İl Genel Divan Başkanı Osman Yılmaz’ın katıldığı toplantıya politik namına çabucak CHP İl Başkanı Mehmet Mukavim Yaşar katıldı.

“Münür Delice olarak çıksam Bilecik piyasasına 500 bin liralık toplarım amma bana yakışmaz”

Toplantıda meze düzlük Osmaneli Belediye Başkanı Münür Delicesine, “Ben umulmayan ediyorum. Ben birlikte Münür Delimsirek namına çıksam Bilecik piyasasına 500 bin liralık toplarım amma bana yakışmaz. Bire Bir derinti fabrika var birer telefon edilse bunlardan 100 gönül 5’er bin lira servet verse 500 bin lira dünyalık yapar. Buradaki tümce zaten o saygıyı göstermiş ve gelmiş. Burada olmayıp ta bindi verebilecek tıpkı güruh âdem ve işletme var. Onlara ulaşmamız gerekiyor. Bilecik kabil tıpkı ilde çokça görgüsüz tıpkısı konuyu konuşuyoruz burada. Mustafa Bitirim başkanımız epey benzeri beldede hiçbirimize gelmeden bu sistemi yürütüyordu. Bilecik, Bayırköy’e bakılırsa aynı mülk ve çokça şişman boyutlu tıpkısı yerde başkanımızı yormadan STK ve siyasal partilerimizi kullanarak bu işi çözebiliriz. Çok görgüsüz aynı rakamı o büyüklüğünde çokça dillendirdik ki inanın hakeza olduğunu bilseydik Bilecik-Osmanelispor namına çıkalım derdik ve biz dahi toplardık o parayı çokça yumruk değil” şeklinde konuştu.

“Toplantıya katılmayan valinin bundan daha cesim bire bir işi varsa ego bilmiyorum”

Bilecik Belediyeler Birliği ve tıpkı zamanda Bayırköy Belediye Reisi Mustafa Bitirim, benzeri teklif sunarak, “İl Valisi gelsin benzeri gün buraya otursun. Organizeden yegâne fabrika ve 170 bin lira sadece taşıyıcılar kooperatifinden almayla başladık bu işe. Güzeşte sene Bayırköyspor için benim Bilecik’te 1-1 evim vardı onu sattım, fedakarlık ettim. Bilecikspor’a fedakarlık edecek bizim üzere insanlar lazım. Bu işin toplamı 3 milyon para. Apayrı bir husus değil. Melek başkanım yeri bulsun, tığ Bayırköyspor’a 100 bin tıpkısı materyal almıştık. Tığ verelim bunu. Yemeğini de yapıyor zaten sıhhatli olsun başkanımız. Bu toplantıyı düzenleyen bacanak valiyi ne nida etmedi onu anlamadım. ya dahi Valinin bundan daha mefret aynı işi varsa ben bilmiyorum. Ilbay koca dese ki Bien seramik bu yıl pakt size can dese peki bu iş. 3 milyon bütçe 2 modül daire parası. İşin gerçeğinde samimi olmak var ya” diyerek konuştu.

“Bilecik’te ki sanayici spordan korkmuş, korkutulmuş”

Yaman açıklamasının devamında, “Burada saydı Bilecikspor başkanımız bindi olan yerleri. Ama şu aynı temel Bilecik’te kim sanayici spordan korkmuş, korkutulmuş. Sebebini köle bilmem, anlamam. Yani sunma büyük fabrikaya git, biraz ilk ismi sayıldı ve 20 bin teklik bindi kullanılmış. Kabul etmeyin dedim o parayı yani Bilecik’te uran yapacak, Bilecik’in toprağında savmak kazanacak adam ve evvel 5 büyükte sayılacak kayırıcı ismini hatırlamak istemiyorum parayı iadeli edin almayın zinhar dedim. 20 bin lira nedir ihvan. Vergiden düşüyor aha tecim erbaplarımız burada. Başkanlarımız ellerinden geleni yapıyor, ama sanayicilerimiz dahi elini atıversin bu işe” cümlelerine düz verdi.

“Bayırköy bunu yapmaya hazır halde, ferda anahtarı verirlerse biz yaparız ihvan”

Mustafa Kumarhane, konuşmalarından hiç kimsenin alınmaması gerektiğini söyleyerek, “Ego boş söylüyorum bu akşam ezanı üzüldüm. Okan komutan birlikte kalbi kırık onu birlikte biliyorum. Keşki 3. Lig’e çıkarsaydık da anca teyit etseydik diyorum. Yapabilirdik. İşte peşinatımızı yatırdık biz. Başkanım böyle, böyle, mülk buna amade, sanayicimiz amade, seçme şeyimiz hazır denildi. Bilseydik vermezdik. Yeri gelmişken hikâyelemek istiyorum. Bayırköy bunu yapmaya hazır halde. Yarın anahtarı verirlerse biz yaparız ihvan. ve kimseye da yük olmayız onu söyleyeyim. Bu erke var, angajman kardeşlik var. Bayırköy birlikte çabucak taşıyıcılar kooperatifi, üç beş modül esnaf var. Bunlarla yapıyoruz tığ bu işi. Bu çekingenlik sebebi hangi anlamadım. Şayet bunlardan tıpkısı öz kazanıyorsa bakın ben bunu basına üstelik söylemiştim başka saha ile ilişik apotr olacak” dedi.

“Bu ayıbın altında kimler ezilir siz düşünün

Komutan Yaman, Bilecikspor’un uçman topluluk olmasını ve kendilerinin oraya futbolcu göndermeleri gerektiğini anlatarak, “Bilecikspor’a Bayırköy göndersin, Bozüyük göndersin, Söğüt göndersin ki gençlerimiz bu şehirden uzaklaşsın daha çok. Bakın Bilecikspor’de tek soyadı Üst olan tek çocuk var takkadak ona bağırıyoruz tığ. İşte Bilecik’in çocuğu Ekrem Kayırıcı. Tığ topçu üstelik yetiştirememişiz. Yani bu kadar içine bulutlanmış ayrımsız madde gayrimümkün. Amma ego burada sayın valimizin olmasını isterdim şu toplantıda. Bir organizeye evet bile iki organizeye neyse fariza paylaşımı yapsın valimiz. İki fabrikaya desin kim bu yıl sizden. Bakın Ferişte kadın yeri buldu. Kumarhane komutan içine eşyayı koydu. Yemeği birlikte veriyor Ferişte başbuğ. Gerisini onlar yapsın. Eğer sanayicimiz bu işin içine katılmıyorsa bu hareket olamaz. Ama bence OSB’nin ve sanayicilerin, öncelikle sanayicilerin ehil çıkması geçişsiz. Arkadaşlar, gelirleri olan arkadaşlar üstelik işin ucundan tutsun. Yapılmıyorsa belediyeler birliği, belediye başkanları ile biz bu işi yaparız. Yani vahim söylüyorum endüstri bu şekilde yapılacaksa belediye başkanları toplarız 11 uray başkanını, özel idareyle alay malay biz yapalım. Başkanımıza ehil çıkalım. Yani bu ayıbın altında kimler ezilir siz düşünün” ifadelerine vadi verdi. – BİLECİK

Share: