Başına çığlık ederek intihara kalkış ilçebay pahal bakıma kaldırıldı

Geçtiğimiz sene ilkgüz ayında Yalova’nın Armutlu ilçesinde göreve başlayan evli ve 2 yavru babası Alparslan Kılıç (45), evinde beylik tabancasıyla kafasına dokunaklı ederek intihar girişiminde bulundu.

DURUMU KRİTİK

Ağır yaralanan Kılıç, evine gelen esenlik ekipleri aracılığıyla ambulansla Yalova Kerem Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada gösterişli bakımda tedavi altına alınan Tığ’ın dirimlik tehlikesinin bitmeme ettiği öğrenildi. Olayda geçer tabancanın kaymakamın evinde bulunduğu ve soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

ALPARSLAN KILIÇ KİMDİR?

1977 yılında Hollanda’bile doğdu. İlk-Ölçülü ve Ortaöğretim Eğitimini Yozgat’ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Panel Bilgiler Fakültesi Amme Idaresi Bölümünden çıkışlı olduktan bilahare Kaymakamlık mesleğine bağlanma etti. Evli ve 2 yavru babası olan Tığ gür derecede İngilizce bilmektedir.

Sinop Gerze, Aksaray – Gülağaç ve Giresun – Ddoğanken Ilçebay Vekilliği görevinde bulundu. 1 sene süre ile İngiltere’de komütatör eğitimi ve kamu yönetimi alanında icraat yaptı. Kaymakamlık kursunu başarı ile tüketici Kılıç; Kayseri – Akkışla, Ardahan – Çıldır, Edirne – Havsa, Diyarbakır – Dicle, Eskişehir – Sivrihisar Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuş ve 14 Şubat 2017 tarihinde Dicle Şehremaneti Komutan Vekili namına bile görevlendirilmiştir. 19.08.2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Armutlu’ya atanmıştır.

Share: