Başkan Polat, Adıyaman’dan depremzedelerin dua ve teşekkürlerini iletti

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Adıyaman Eğriçay Parkı Keçe Kenti’nde bir aydır depremzedelere yunak kemirmek ikramında mevcut Şehzadeler Belediyesinin aşevinde incelemelerde bulunarak, depremzede vatandaşlarla bire bir araya geldi.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem sonrasında seferberlik zar ederek depremzedeler amacıyla harekete güzeşte Şehzadeler Belediyesi, Adıyaman Eğriçay Parkı Çadır Kenti’nde kurduğu aşçı ile depremzedelere yunak yemek ikramında bulunmaya devam ediyor. Şehzadeler Şehremini Ömer Faruk Polat, bölgeye her an çalışmaları yerinde inceledi ve depremzedeler ile tıpkı araya geldi.

Beş bin kişiye sabahleyin ve akşamları verilen kahvaltı ve yemek hizmetini yerinde inceleyen ve çalışmaları bölgedeki vazifeli personeliyle alay malay planlayan Başbuğ Çelik, kazanların başına da geçerek depremzedelere hamam yemek ikramında bulundu. Başkan Çelik, onlarla gönül köprüleri kurarak, yaşanan acılara ortak oldu.

Tahminî bir aydır Şehzadeler Belediyesinin Adıyaman Eğriçay Parkı Çerge Kenti’nde hamam aşındırmak hizmetinde bulunduğunu hatırlatan Başbuğ Polat, “Yaraların sarılmasına katkıda olmak üzere himmet arkadaşlarımızla, aşçılarımızla birlikte ceht ve hız harcama ediyoruz. Sabahları burada kahvaltı evet dahi çorba ikramımız, akşamları birlikte yunak yemek ikramımız oluyor. Tahminî beş bin kişiye bu ikramlarımızı veriyoruz. Adıyaman’üstelik önceki yunak aşındırmak hizmetini veren belediyelerden biri biziz. Allaha çok şükür ki bin 200 kilometre öteden kardeşlerimizin yarasını sarabilmek, yaralarına çare olabilmek, birlikteliğimizi ortaya koyabilmek için kalkıp geldik. Buradaki yemeklerimizden yararlanma eden vatandaşlarımızın haddinden fazla teşekkürleri var, çokça duaları var. Cümle Şehzadeler halkına ve Manisalılara bunu aktarmak istiyorum. Benzeri taraftan Adıyaman’dayız, tıpkısı taraftan Kahramanmaraş’tayız. Ayrımsız taraftan dahi Şehzadelerimize mevrut depremzede vatandaşlarımıza ocak sahipliği yapabilmek amacıyla çaba ve hız sarfiyat ediyoruz. Şehzadeler Belediyesi kendisine depremin evvel saatlerinden itibaren adeta bire bir seferberlik car ettik ve bu seferberlik ruhu ile ayrımsız kişinin henüz acısını azaltabilmek amacıyla çaba ve mücahede gider ediyoruz. Bundan kimsenin sunma ufak benzeri şüphesi olmasın. Rabbim hayırlarınızı kabul etsin. Tanrı benzeri henüz milletimize hakeza nazik acılar yaşatmasın diyor, Adıyaman’dan Şehzadelere esenleme ve saygılarımı sunuyorum” dedi. – MANİSA

Share: