Baştan Refah Partisi Lideri Erbakan’dan 6’lı masaya Açıklaması

Baştan Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan Bilecik İl Kongresinde yaptığı konuşmada “Muhalefetteyken elan birbirlerini masa altından tekmeleyenler iktidara gelince pekâlâ anlaşacaklar” dedi.

Baştan Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Şeyh Edebali Hars ve Kurultay Merkezinde düzenlenen Bilecik 2. Yalın Kat İl Kongresi’hangi katıldı.

“Vakit Kaybetmeden eleştiren değil çözüm üstelik ortaya koyan uymazlık anlayışı sergiliyoruz”

Bilecik İl Kongresi’nde mütekellim Baştan Refah Partisi lideri Erbakan, iktidarın yanlışlarına defalarca dikkat çektiklerini bunun beraberinde çözüm önerilerini de ortaya koyduklarını tamlayan Erbakan, “İlk 100 dönme icraatlerimiz, 81 ile yüzlerce proje ve Milli Töz kitaplarımızla çabucak eleştiren değil çözüm ortaya koyan benzeri tehalüf anlayışı sergiliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Birbirlerini masa altından tekmelemekle meşguller”

Erbakan, hükümete yaptıkları eleştirilerin yanı sıra, muhalefetin oluşturduğu 6’lı ittifaka dahi uyarılarda bulunduklarını kaydederek şöyle konuştu:

“İktidar tarafına bunları anlatmaya çalışırken ‘altılı masa’ denilen antika ve milletin derdine umar olmaktan uzak yapıdaki sıkıntılara de sıkça ilgi çekiyoruz. Fakat masadaki Sayın Umumi başkanlardan birinin ifadesiyle, oradakiler masa altından birbirlerini tekmelemekle meşguller! Bakın geçtiğimiz ilişki günü 6 birbirine benzemez aynı zer günü amacıyla değişik araya geldi. Gine bu derinti böylece verimli bol fotoğraf, bereketli eli nimetli yazın, verimli bereketli öz kahve. Ortada milletin derdine umar olacak benzeri hal önerisi var mı? Bu hesaplı krizden pekâlâ çıkacağımıza dayalı tıpkı hamur paketi var mı? Bunları geçtim benzeri Reisicumhur adayında de uzlaşamıyorlar. 37 buluşmada aynı arpa boyu öğün alamayan anlaşma üyeleri, iktidara gelecekler birlikte. Muhalefetteyken aralarında anlaşamayanlar, masa altından birbirlerini tekmeleyenler iktidarda anlaşacaklar bile Ki başvekil kim Cumhur Reisi, ki yardımcısı olacak diyerek karar verecekler dahi, birbirlerine perhiz borçlarını ödeyecekler da, ülkeyi ‘güçlendirilmiş mebus sistem’ dedikleri ve eskisinden ne farkının olduğunu tıpkısı tip ortaya koyamadıkları, çift başlı düzene götürecekler bile, memleketin meselelerini ele alacaklar de. Anadolu’de meşhur ayrımsız hezel var; fevt eşeğim yitme. Okula giden çocuğuna kahvaltılık alamayan, çocuğuma benzen alamadım diyen babalar, İstanbul’un göbeğinde tekaüt maaşı yetmediği üzere pazarda batıl sebze yemiş düz emeklilerden kudret bihaber amma masa başındakiler bile milletin derdinden bihaber.”

“Aileyi destek olmak amacıyla yuvaları yıkan 6284 çevrilmiş kanunu kaldırılmalıdır”

Toplumun anne esas ailenin global güçlerin hedefinde olduğunu ve Reisicumhur Erdoğan’ın açıkladığı ailenin korunmasına müteveccih atılacak adımları müspet bulduklarını belirten Erbakan, “Tığ geçtiğimiz hafta düzenlediğimiz ve tarihe basamak düştüğümüz, ‘Aileyi ve Milletimizi Koruma’ antetli matbuat toplantımızda; toplumumuzu ayakta markajcı aileyi gözdağı eden yapıları açıklanmış etmiş ve demiştik kim, ‘Irkçı Emperyalistler, insanları benzeri arada markajcı bildirme temel baş olan aileyi ve ailenin çekirdeğini oluşturan ‘kadın ve erkeği’ birbirinden koparıp becermek istiyorlar’ Ev yapısını, birliğini bozup dağıttıktan sonra, katıksız kendisine dimdik topluluk yapısı de sekteye uğrayacak ve ülkeler süssüz yutulacak lokmalar haline gelecektir. İşte İstanbul Sözleşmesi doğrultusunda çıkarılan ‘6284 dar yasa’ da aile yapısının bozulması, yuvaların yıkılması amacıyla mergup arz faal silahlardandır. Hak Bakanlığı’nın resmi rakamlarına göre; 6284 az yasa sebebiyle akıbet 5 yılda “1 milyon 973 bin” erkeğin evden tenkil cezası aldığı görülmektedir. Yani yaklaşık yerine 2 milyon eş ve nedeniyle 10 milyon herif bu tuhaflık yasa yüzünden mağdur olmuştur. Bu uygulamalarda genişlik çok da ‘Kadın” ve “ayrıntılar” engel görmüştür ve esasta eş müessesesi kötülük görmüştür. Çünkü kocasından ayrılan, serbest bırakılan ve kıygın olan daha çok avrat olmuştur, milyonlarca yavru birlikte babasız kalmıştır. Bu yasa bırakın kadını korumayı imdi kadın şiddetine kez açıyor. İstanbul Sözleşmesi’nin uzantısı, nahak yere- hukuksuz- ayrıştırıcı-kutuplaştırıcı- kalpsiz- yuva yıkan benzeri tuhaflık halindeki 6284 basit yasa de derhal fesih edilmelidir. Buradan Baştan Refah Partisi olarak tıpkı kere daha politik iktidara çağrıda bulunuyor, dış güçlerin bu sinsi oyunlarına maşa olmayın, milyonlarca yuvanın yıkılmasının günahına eş olmayın diyoruz” diyerek konuştu.

“Dirimlik gelmez geçmiş işimiz yüzde 150 maaş zammı açmak olacak”

Erbakan iktidara gelmeleri halinde projelerinin amade olduğunu ve atacakları adımları şöyle açıkladı:

“Yeniden Bol Bolamat iktidarında, borç bulunmayan, zam namevcut, algı artışı namevcut, savurganlık namevcut, aylakçılık namevcut, biberli derman namevcut. Balya Bütçe var, Havuz Sistemi var. Paylaşımda türe var, hakça bölüşüm var, milli köken paketleri var. Dirimlik gelmez evvel işimiz işçiye, memura, emekliye yüzde 150 mahiye zammı ayırmak olacak. Bildirme düşük zor maaşı asgari ücretin altında olmayacak. Vatandaşın, çiftçinin banka borçlarının faizinin tıpkısı kereye anlaşılan silinmesi, esas azık ürünlerinden hiçbir vergi alınmayacak, minimal ücretten tek idrak alınmayacağı amacıyla, hem işçinin, hem işverenin yüzü güldürecek adımlar atacağız.” – ANKARA

Share: