Bayburt evcil haberi | Ecnebi uyruklu Erasmus öğrencileri, Bayburt’ta çuval yarışı yapıp mendil kapmaca oynadı

Ecnebi tabiiyetli Erasmus öğrencileri, Bayburt’ta çuval yarışı yapıp baş bezi kapmaca oynadı

BAYBURT – Bayburt Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği ‘Healthy Life Must Be the New Pandemic!-Sağlıklı hayat kullanılmamış pandemi olmalı!’ başlıklı Erasmus+ programı bilgisizlik programı çerçevesinde Belçika, Romanya, Ukrayna, Macaristan, Portekiz ve Türkiye’den 36 murahhas 12-19 teşrinievvel tarihleri ortada Bayburt’ta tıpkı araya geldi.

Proje çerçevesinde değişik ülkelerden kente mevrut katılımcılar Aslandağ Vilayet ormanında trekking, akıllıca beslenmeye ilişik eğitim, katılımcı ülkelerden mektep çocuğu sporlar, kültürel sunumlar, anadan görme okçuluk etkinliği, Bayburt ili çevresinde geziler, çuval yarışı, yakan bütünüyle oyunlarına katılarak doyasıya eğlendiler.

Avrupa Birliği Gençlik Projeleri başlığında Türkiye Ulusal Ajansı desteğiyle gerçekleşen projenin hedefleri ortada yer kayran metin yaşamın önemi üstüne farkındalığı yükseltmek, çoluk çocuk başta oluşmak için insanların fiziksel aktiviteye katılımını temin etmek, erasmus+ programından daha çok yaşama ve kurumun yararlanmasını keşfetmek, Bayburt’un bilinirliğini ve Bayburt’ta yabancılara ait farkındalığı çoğaltmak amacıyla çok öğrenme araçlarını kullanan 36 katılımcı Bayburt’ta çeşitli aktivitelerde bulundular.

Aslandağ Vilayet ormanında trekking programıyla başlayan etkinlikler, Saray Bahçesinde bir sekans sportif faaliyetlerle sona erdi. Yurtdışından Erasmus+ programıyla değişik ülkelerden Bayburt’a mevrut öğrenciler, ‘Healthy Life Must Be the New Pandemic! – Sağlıklı hayat kullanılmamış pandemi olmalı!’ etkinlikleri dahilinde düzenlenen çuval yarışı, yakıcı top, mendil kapmaca üzere yarışmalara katıldılar. Bayburt Cahillik Spor İl Müdürlüğü Spor Ofis Müdürü ve proje koordinatörü Çekişme Erel, Belçika, Romanya, Ukrayna, Macaristan, Portekiz üzere farklı ülkelerden Erasmus+ programıyla gelen katılımcılara, düzenlenen etkinliklere katılımlarından dolayı teşekkürname etti.

Projenin koordinatörü Erel, projenin hedefine başarıyla ulaştığını ve Bayburt’u ecnebi öğrencilerle buluşturduklarını belirterek, “Cahillik Spor İl Müdürlüğü yerine Bayburt’u Avrupa birliği ve Erasmus+ programıyla elan dinamik şekilde buluşturmayı amaçladık ve bunu yaptık. Projemiz dahilinde Bayburt’ta kurumlarla paydaşlıkta yapıyoruz. Erasmus+ programı kişilere ve kurumlara çok farklı fırsatlar sunmakta. Yaptığımız projemizi incelemek ve farklı Erasmus+ programı fırsatlarını keşfetmeleri namına tüm Bayburt sakinlerini cahillik spor el müdürlüğü instagram sayfası ve ulusal ajans internet sitesini (www.ua.gov.tr) mülakat etmeye çağırma ediyorum” dedi.

Etkinliklere katılan katılımcılar etkinliklerden kıvançlı kaldıklarını kaydederek, oynanan oyunlarda dörtköşe mesafelik geçirdiklerini çevirmenler eşliğinde. Düzenlenen etkinlikte Spor Yazıhane Müdürü Kavga Erel, voleybol antrenörü Mustafa Altunkaya, basket antrenörü Davet Turan yarışmalar karşı ecnebi tabiiyetli katılımcılara brifing faaliyetinde bulunarak, zevcelik etti.

Share: