Bayburt haberi! Bayburt’ta akva yağış ve sıkıntı uyarısı

Bayburt’ta sağlam yağış ve sıkıntı uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt üzere sağlam yağmur ve fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 12. Nahiye Müdürlüğü ekiplerince yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak, Bayburt genelinde havanın parçalı ve çokça bulutlu, evcil kalkmak üzere bora ve asuman gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, genellikle güneyli yönlerden hafif bazen itidalli kuvvette, gücük süreli fırtına (40-70 kayran saha 80 km/sa) olması bekleniyor.

Meteoroloji ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve gelişmemiş süreli fırtına (40-70 meydan yer 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, yapı uçması, dikme devrilmesi kadar olumsuzluklara alın tetik ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Meteoroloji Umumi Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun bağırsak ve günindi kesimleri için akva bora, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şarki çevreleri için sıkıntı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, zaman akşam saatlerinden itibaren yarın akşam saatlerine kadar Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun bağırsak ve günindi kesimlerinde domestik yerine sağlam sağanak ve asuman curcunalı sağanak bekleniyor.

Share: