Bayburt marifet: Bayburt’ta fırtınada çadırı kullanılamaz ağıl mevrut besicilere vali arkalama etti

Sıkıntı zımnında hasar gören otağ

Yeni kurulan çerge

Vali Cüneyt Epcim’in ziyareti

Vali Cüneyt Ecim’in konuşması

Tarım ve Orman İl Müdürü Selami Ersen konuşması

Besici Yusuf Etkili konuşması

Bayburt’ta fırtınada çadırı kullanılamaz ağıl mevrut besicilere ilbay yardım etti

BAYBURT – Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, fırtınadan beis gören besicilere çerge hediye etti.

Merkeze tutkun Erenli köyünde küçükbaş hayvancılık fail Yusuf ile İrşadi Faal’ın merada mevcut, yılın 6 ayını ortamında geçirdikleri deri, sıkıntı nedeniyle kullanılamaz kuzuluk geldi.

Bölgede meydan çalışması yaptığı sırada durumu ayırt eden Ekincilik ve Orman İl Müdürü Selami Ersen, konuyu Ilbay Epcim’e iletti.

Bunun üzerine Epcim’in talimatıyla besicilerin hayvanları otlattığı meraya 21 metrekarelik gündeş sürücü çadırı kuruldu.

Bölgeye gelerek besicilere “önceki olsun” dileklerini ifade fail Ilbay Epcim, üreticilerin seçkin zaman yanında olmak istediklerini söyledi.

Epcim, besicilerin üretimine katkı tedarik etmek için uymazlık gören çadırın adına daha modern ve kullanışlı yıpranmamış oba hediye ettiklerini belirterek şunları kaydetti:

“Üreticilerimizin 430 koyunu var. Bu üretime biz üstelik yardım sunarak, deri hediye ederek hayat standartlarını ilerleme adına hakeza benzeri girişimde bulunduk. Besicimizi üretime bindi olduğu üzere tebrik ediyor, herhangi bir antlaşma bu ve bire bir yardımlarla müzaheret etmek istediğimizi açıklamak istiyorum. Desteklerinden çevre Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekibine da teşekkür ediyorum.”

Tarım ve Orman İl Müdürü Ersen dahi üreticilerin henüz geçmiş “Köyümde Süregelmek İçin Bir Derinti Nedenim Var” projesi kapsamında mehabet desteğinden faydalandığını söyledi.

Saha çalışması sırasında malumatlı oldukları duruma duyarsız kalamadıklarını dile getiren Ersen, “İnşallah buraya elan dimdik şekilde yerleşerek üretime bitmeme edecekler.” dedi.

Besici Yusuf Faal ise hayvanlarıyla yılın kısaca 6 ayını merada geçirdiğini belirterek, mağduriyetini durumunda gören ve koruyucu olan Ilbay Epcim ile Tarım ve Orman İl Müdürü Ersen’e teşekkür etti.

Share: