BEBKA “Bilecik İl Çalıştayı” düzenledi

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), tarafından 2024-2028 Bursa Eskişehir Bilecik Nahiye Planı kapsamında Bilecik İl Çalıştayı gerçekleştirildi.

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Bozüyük ilçesinde gerçekleştirilen çalıştayda, bölge planı çalışmaları kapsamında bölgenin geleceğini düşünmek, vizyonunu bina etmek ve stratejilerini tespit etmek üzere çalıştayın nazik önem bildirme ettiğini kaydetti.

BEBKA’nın, bakım vermeye başladığı 2010 yılından bu yana gerçekleştirdiği ameliyat, projeler, destekler, eğitimler ve yatırım destek çalışmaları ile bölgenin kalkınmasına cephe veren tıpkı misil oluşturduğunu ifade fail Kızılkaya, şöyle konuştu:

“Yerli aktörlerin katılımı ile lehçe ve sektörel bazda cazibe, izlence ve takip belgelerinin hazırlanmasının yanında lehçe, millî ve arsıulusal kurumlarla iş birliği ve yetenek geliştirmeye müteveccih çalışmalarla kalkınma çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalıştay ile bölgeye özgü, uygulanabilir ve sürdürülebilir bir traksiyon hazırlanacak, bu bile önümüzdeki 5 yıllık süreçte bölgemizin kalkınma yolunda atacağı adımların hız kazanmasını sağlayacaktır.”

BEBKA Umumi Sekreteri Zeki Durak, bölgenin gelişmesine cephe verecek önceliklerin belirlenmesinde önemli cafcaf üstlendiklerini anlatarak, “Bölgemizi geleceğe haiz, uluslararası düzeyde rekabetçi, sürdürülebilir istihsal, teceddüt ve yaşam merkezi vizyonu ile hazırlamış olduğumuz 2014-2023 bölge planımızın final yılına yaklaşıyoruz. Destek programları kapsamında 2010 yılından bu yana hayata geçirdiğimiz 26 mali destek programı ile 406 projeye bindi verdik. Bu kapsamda bölgemize yaklaşık 770 milyon lira envestisman gerçekleştirdik.” dedi.

BEBKA, TR41 Bölgesi’nde Uran ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürüttüğü çalışmalarla eskimemiş dolaşma Havza Planı çalıştayında, toprak planı süreci üzerine katılımcılara sunum yapıldı.

Share: