Beklenti Özdağ: 1 Milyon 750 Bin Kişiye Vatandaşlık Bırakılmış. Bu, Az Daha Intihap Sonuçlarını Etkileyecek Yüzde 3’lük Benzeri Izzet

GENÇAĞA KARAFAZLI

Utku Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, “”Türkiye’de 13 milyona mümasil mülteci ve gizlice var. Bu devlet bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 milyar doları aştı. Tarihte ilk defa tıpkısı el ülkesinin istila edilmesini finanse etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara yurttaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye vatandaşlık verilmiş, Suriyeli zait özge milletler. Bu, az daha seçme sonuçlarını etkileyecek yüzde 3’lük bire bir ululuk. Bacaklarınıza 10’ar kilogram çipo bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye da bacaklarına 10’ar kilogram çipo angaje tıpkısı yüzücüye benziyor, sonsuz aşağıya çekiliyor. Kendisini ancak su üzerinde tutuyor. Şayet bu böyle bitmeme ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’üstelik yaşanan çöz savaşın aynısını, elan tağyir edicisini yaşayacak” dedi.

Beklenti Özdağ; Çankırı, Amasya, Çorum, Samsun, Kalaba, Giresun, Trabzon ve Rize illerini kapsayan ziyaretinin akıbet gününde, Rize’birlikte esnafı görüşme etti, ardından matbuat toplantısı düzenledi. Özdağ, “Türkiye’da 13 milyona mail mülteci ve gizlice var. Bu büyüklük istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor” diye konuştu. Özdağ, şunları söyledi:

“TÜRK SİYASETİ SAHTE BİR ŞEKİLDE İKİYE MUKASSEM”

“Önümüzdeki aylarda, eylül ayında yapacağımız iri kongremizi, benim da süresince olacağım umumi minval ziyaretlerini, Rize dahil bilcümle bölgede ve Türkiye’nin mankafa mütezayit bölümlerinde seçimlere büyüklüğünde sürecek olan kısık bir çalışma temposunu, tempomuzu üstelik gelişigüzel geçen aktarılma daha dahi arttırarak sürdüreceğiz. Biz, cali tıpkısı şekilde ikiye bölünmüş Türk siyasetinde, Galebe Partisi olarak üçüncü yolu; Cumhuriyet’in yapılış esasları, Atatürk ve İstiklal Savaşı merkezinde siyasetin merkezini mandepsi ediyoruz. Partiler arasındaki boş ve milletin enerjisini tüketen tartışmalara girmeden Türkiye’yi bekleyen tehditleri, Türkiye’nin önündeki fırsatları ve Utku Partisi’nin yapacaklarını bilcümle ambargolara rağmen eren Türk milletiyle gelişigüzel fırsatı değerlendirerek konuşuyoruz ve bunu yapmaya de bitmeme edeceğiz.”

ORDU’DA VALİLİKTEN KAYNAKLANAN BİR ENGELLEMEYLE KARŞILAŞTIK”

Aynı gazetecinin sorusu konusunda Özdağ, “Bizimle bu soy ruhsal savaş oyunlarına girmeye çalışanların yanı sıra yetiştiği yapının FETÖ yapısı olduğunu gayet ferah biliyoruz. Tığ ise izzet terbiyemizi ve mehabet misyonumuzu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ten almış ayrımsız kadroyuz ve siyaseti üstelik hakeza yapmayı yeğleme ederiz. Çabucak Kargaşa’birlikte valilikten kaynaklanan aynı engellemeyle karşılaştık. Onun dışında tıpkı engellemeyle değil, tıpkısı takiple karşılaştık” dedi. Özdağ, “Tığ, öz halkının kültürel değerlerini kapsayan, içtinap etmek gösteren, fakat siyasette istismar etmeyen benzeri akıntı adına yekpare vatandaşlarımızın inançlarına karşı olağanüstü tıpkı çekinmek gösterilmesini devletin zorunlu görevi namına görüyoruz ve ondan yağlık dahi hiç kimsenin keder içerisinde olmaması gerekir. On Paralık kimsenin hayat tarzına hangi ihtişam hangi benzeri parti ne birlikte dar dışından mevrut sığınmacıların müdahale etmesine müsaade vermeyiz” diyerek konuştu.

“TÜRKİYE’DE 13 MİLYON SIĞINMACI VAR”

Özdağ, iktidara gelmeleri halinde sığınmacıların ülkelerine anlayışsız gönderilmesi üzere elbet bire bir misil izlenecekleri sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Türkiye’birlikte 13 milyona andıran mülteci ve gizlice var. Bu devlet istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 bilyon doları aştı. Tarihte ilk kez bir ahali ülkesinin bürüme edilmesini finanse etmekle zorlanıyor ve bu arada bunlara yurttaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye yurttaşlık verilmiş, Suriyeli fazlalık sair milletler. Bu, az daha intihap sonuçlarını etkileyecek yüzdelik 3’lük ayrımsız kerem. Bacaklarınıza 10’ar kilo çipo bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye da bacaklarına 10’ar kilo demir angaje tıpkısı yüzücüye benziyor, daima aşağıya çekiliyor. Kendisini ancak su üstünde tutuyor. Eğer bu böyle devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’de yaşanan çöz savaşın aynısını, elan fek edicisini yaşayacak. Çünkü Suriyelilerin, Afganların vesairelerin Türkiye’ye itilmesinin bir ciddi barhana mühendisliği olduğunu ve amacın Şişman Kürdistan için Türkiye bağırsak savaşı olduğunu biliyoruz. karşı karşıya olduğumuz durum, ayrımsız koca hakları meselesi olmanın ötesinde tıpkısı İstiklal Savaşı’dır.

“EMPERYALİSTLERİN TÜRKİYE’Yİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLEYECEK PROJESİNE KARŞIYIZ”

Ülkemizi 100 sene önceki emperyalizmin kiralık ordusuyla engelleme etmeye çalıştılar, demin ise sınırdan yayan geçen milyonlar adeta şehirlerimize çöküyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Çözme hakeza olunca Yengi Partisi namına bizim politikamız, aynı milli nefsi müdafaadır. Tığ, Türk işçisinin, Türk emekçisinin, Türk köylüsünün, Türk işvereninin beraberinde, amma emperyalizmin ve emperyalizmin ciddi barhana mühendisliği ile ülkemize ittiği ve Türkiye’yi ayrımsız çöz savaşa sürükleyecek olan projenin birlikte karşısındayız. Burada mevcut insanların 4-5 milyonunun türel tıpkısı statüsü var, gerisi uğrun. Seçme çap kaçaklara ne yaparsa tığ bile onu yapacağız, uluslararası hukuka göre deport edeceğiz. İkincisi; Türkiye’birlikte arızi sığınmacı statüsünde olanlara diyeceğiz ki ‘Sağlık yardımlarınızı durduruyoruz, hastaneye gidince mülk ödeyeceksiniz. İlaç yardımlarınızı bu aydan itibaren durduruyoruz, ilacı eczaneye gittiğiniz devir parasını ödeyip alacaksınız’. Bunu zaten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yapıyorlar. Şayet bunu yabancılara zulüm kendisine nitelendirirseniz Türk halkına zulmedildiğini akseptans etmiş olursunuz.

“SOSYAL YARDIMLARI DURDURACAĞIZ, ESAD’LA GÖRÜŞECEĞİZ”

Ödediğiniz faturaların 220 lirasını şevket veriyor mu size? Vermiyor. Saf gazda dahi vermiyor. Suriyelilere veriyor bu parayı. Bunu de vermeyeceğiz. Sosyal yardımları durduracağız ve bunları yaparken da Beşar Esad rejimi ile başlangıçta görüşüp vurdumduymaz dönmelerini, kalın kafalı döndükten sonradan ilkokul yıl Birleşmiş Milel gözetiminde tıpkı âdem hakları rejiminin kurulmasını sağlayacağız. ve benzeri dahi bire bir şeyin pazarlığını yapacağız; henüz önce askerliğini yapmış olan Suriyelilerin bire bir henüz askere alınmaması. Zira Suriyelilerin dönmeme nedenlerinden bir tanesi bile erkeklerin askere alınmaktan korkmaları. Amma kusura bakmayın, benim Mehmetçiğim gidip orada martir olacak, o Suriyeli burada hat askeriye yapmayacak; bu, kabul edilebilir aynı buut değil.

“GERİ ÇAĞ PROJEMİZİ UYGULAYACAĞIZ”

Bu kafasız bölüm projemizi, Anadolu Kalesi projemizi savunurken Avrupa Birliği’nin, ABD’nin bundan çok hoşlanmadığını biliyoruz. Amma çocuklarımızın ayrımsız iç harp yaşamaması, Atatürk’ten aldığımız mirasın koruma edilmesi, kadınlarımızın kızlarımızın sokaklarda hayat içinde dolaşmaları, gençlerimizin ellerinden işlerinin ve geleceklerinin alınmaması üzere bunu açmak zorundayız. Bizim Suriyelilere, Afganlara cebin bire bir önyargımız bulunmayan. Tığ, 13 milyon mülteci ve gizlice gitsin, 33 milyon gezgin gelsin istiyoruz. Deminden bana sordular; ‘Efendim Uzungöl’bile çokça fazla Gündüz Feneri seyyar var?’ Olsun, Arap turiste tek itirazımız yok. Geliyor, para harcıyor ve gidiyor. Amma vatandaşlık vermeyiz gayrimenkul aldıklarında, bunu halel edeceğiz. Gayrimenkulle vatandaşlık sattırmayacağız. Toprak sattırmayacağızb Gayrimenkul alabilir, vatandaşlık alamaz. Yerleşme izni alır Türkiye’da. Batılıların yaptığı şeyi yaparız tığ bile. Kısaca Yengi Partisi, bugün Türk milletinin Rum’dahi buyuru hakkını savunan yegâne siyasal partidir.

“TÜRKİYE FİLİSTİNLEŞİYOR”

Türkiye, Filistinleşiyor. Filistin’bile Yahudiler celal kurdukları devir, Filistin topraklarının fakat yüzdelik 7’sini satın almışlardı. Buna rağmen ihtişam kurdular. Onun üzere deminden siz buraya Türklerden üç tekmil henüz hızlı kalan milyonlarca koca alırsanız bire bir çağ çok pahal bedelleri çocuklarımız öder. Biz, kült ve siyasetin birbirine karıştırılmasına ve dinin sömürme edilmesine karşıyız. Atatürk’ün oluşturduğu kurumsal çerçevenin akilane olduğunu düşünüyoruz. Ancak bir zaman yapılan ve gerçekte Atatürk çizgisini kaşkariko etmeyen laikçi uygulamaları bile doğru bulmuyorduk. Çünkü bugünkü AKP iktidarının önünü açan da o çalışmalar oldu. O uygulamaların düşün babalarının tıpkı zamanda Büyük Ortadoğu Projesi’nin düşünüm babaları olması de düzgün değildir.

“O MASAYI FAKAT TEKMELERİZ”

Özdağ, Altılı Ganyan Masa ile ilgilendiren dahi “Bakın, biz, ‘1921 Anayasa’sı’ diyen, ‘etnik ve mezhepsel kimliklere açık oturum türe vereceğiz, siyasal doğruluk olacak’ diyen aynı zihniyetle bir masada olmayız. Biz, o masayı fakat tekmeleriz” dedi.Share: