Belediyeden anaokulu öğrencilerine sürpriz

Belediyeden anaokulu öğrencilerine sürpriz

Öğrenciler, birey dostlarını konuşma etti

MUĞLA – Muğla’nın Bodrum ilçesinde öğrenciler ve vatandaşlar, Bodrum Belediyesi Torba Geçici Kademe ve Iyileştirme Merkezi’nde kâin fert dostlarını musahabe etti.

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün Acun Hayvanları Dulda Günü çerçevesinde düzenlediği farkındalık etkinliğine, ilçenin muhtelif bölgelerinden gelen öğrenciler katıldı. Öğrenciler, çıkışlı personel ve baytar doktor eşliğinde Bodrum Belediyesi Testis Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde iyileştirme evresinden güzeşte pisik ve köpekleri ülfet etti.

Kendi boyadıkları tişörtleri giydiler

Müdürlük yetkilileri, barınakta bakımı yapılan hayvanlar karşı çocuklara türlü bilgiler verirken öğrenciler, barınakta kendileri için müstahzar alanda tişört boyama etkinliğine katıldı. Minik dostları ziyarete mevrut öğrenci ve vatandaşlar ise bakımevine getirdikleri mama ve çeşitli malzemeleri bakımevi yetkililerine doğrulama etti.

Bakımevini mülakat eden 10 yaşındaki Zeki Dursun’un “Ağızsız Dostlarım” şiiri ise büyük zevk topladı.

Minik öğrencilere sürpriz

Hayvanları Koruma Günü’nde Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras’ı temsilen Başkan Yardımcısı Ummahan Daraç, Müsgebi Mahallesindeki Berhan Taha Bakır Anaokulu öğrencilerini musahabe etti. Yetersiz, öğrenciler marifetiyle çiçeklerle karşılandı. Hayvanları Siper Haset nedeni ile geçici hizmet evinde sağlığına kavuşan iki köpek ise Berhan Taha Bakır Anaokuluna sahiplendirildi.

Anaokulu yetkilileri aracılığıyla Bodrum Belediyesi Baytarlık İşleri Müdürlüğü’nden temenni edilen ve sağlığına kavuşmuş iki köpek okulun bahçesine kurulan kulübeye yerleştirildi. Başkan Yardımcısı Ummahan Dar, alanın küşat kurdelesini anaokulu yetkilileri ve çocuklarla gelişigüzel kesti. Köpekleri gören ayrıntılar, büyük galeyan ve mutluluk duydu.

Başbuğ Yardımcısı Ummahan Ancak, Acun Hayvanları Siper Günü karşı çocuklara farkındalık ihdas etmek amacıyla hakeza tıpkısı izlence yaptıklarını belirterek çocuklara hayvan sevgisini aşılamanın önemine değindi. Ensiz konuşmasında şunları söyledi:

“Çocuklarımıza getirdiğimiz köpeklerin tamam bakımları Şehremaneti Baytar İşleri Müdürlüğümüz eliyle yapılacaktır. Alelhusus bugünü seçmemizin nedeni Hayvanları Siper günü olması, birlik çocukların hayvanları tanıması gerekiyor. Tıpkısı farkındalık yapmak istedik, bu özel haset seçtik”

Dünya Hayvanları Esirgeme Günü çerçevesinde bütün 10 okuldan 1000’in üzerinde öğrenci, Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün araçları ile 7 Ilk Teşrin tarihine büyüklüğünde Husye ve Turgutreis Sokak Hayvanları Arızi Bakımevine gelerek dirilik dostları ile espas geçirecek.

Share: