Berko İlaç bala hastalar için oyun alanları kuruyor

“Metin Yarınlara” mottosuyla, toplum sağlığı için etkin ve üreten Berko İlaç, Türkiye’nin ayrımlı şehirlerinde bulunan hastanelerin pediatri servislerinde yatan yavru hastalar amacıyla oyun alanları kuruyor. “Hastanede Kalan Kollar Oyundan Köylü Kalmasınlar” sloganıyla 2022 yılı içerisinde hep 8 adet oyun sahası kurulumu gerçekleştirildi.

Toplum sağlığı üzere etkin ve üreten Berko İlaç, çocuk sağlığına geniş pediatrik nişane portföyü ile dokunurken bir zamanda mutluluğun da çocukların iyileşmesine katkı sağlayacağı bilinciyle Türkiye’nin farklı şehirlerinde kâin hastanelerin pediatri servislerinde yatan çocuk hastalar üzere baziçe alanları kuruyor. Şifahane başhekimliği ve klinik sorumlu hekimlerin teşrikimesai ile pediatri servislerinde akıllıca tanıdık yerlerde baziçe alanları kurulumu gerçekleştiriliyor.

Yapılan açıklamaya göre, füru oyunla iyileşir sloganıyla ilaç şirketi 2022 yılı içerisinde; 2 skor İstanbul, 2 skor Eskişehir, 1 adet Manisa, 1 nüsha Görgülü, 1 nüsha Cıvıl Cıvıl ve 1 nüsha Adana’birlikte koyulmak için bütün 8 nüsha oyun sahası kurulumu gerçekleştirdi. İlaç şirketinin yer çalışanları, sosyal rehavet bilinciyle hareket ederek oyun alanı kurulumlarında bizzat bulunarak görev aldılar. Zinde yarınların teminatı olan çocukların sağlıkla yetişmesini önemseyen ilaç şirketi, ilerleyen dönemde ayrımlı kent ve kurumlarda yeni baziçe alanları kurmaya bitmeme etmeyi hedefliyor.

Proje ile ilişkin değerlendirmede kâin Berko İlaç Pazarlama Müdürü Cidal Esrar, “Bala sağlığına ürünlerimiz ile dokunurken bir zamanda mutluluğun dahi onların iyileşmesine yardım sağlayacağını bilmenin verdiği şuur ile Türkiye’nin değişik şehirlerinde kâin hastanelerin pediatri servislerinde yatan çocuk hastalarımız üzere oyun alanları ihdas fikri ile yola çıktık. Gerçekleştirdiğimiz oyun sahası projesi ile pediatri servisinde yatarak otama olan çocukların yüzünde minik tıpkısı gülücük oluşmasını hedefledik. Biliyoruz kim çocukların mutluluğu ailelerin dahi mutluluğu demektir. Bu proje ile pediatri servisinde yatarak tedavi olan çocuklara evlerindeki sıcaklığı hissettirebilmek ve otama süreci sonrasında pozitif anılar kalmasını nail olmak, çocukların hastane kaygılarını düşürmek, afiyet paydaşları ile bereketli bildirişim kurmalarına ulama uydurmak istedik. Çocukların kıtipiyoz tıpkısı koyuverme verebileceği bu alanlarda ruhlarına birlikte dokunarak iyileşmelerine korumak hem de ailelerine ve keyif çalışanlarına yüklenmek bizler amacıyla çokça nadir” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: