Beytullah Sarı’dan 15. altın madalya

Pamukkale Belediyespor’un kudretli sporcusu Beytullah Soluk, 2022 yılında katıldığı müsabakalardan hiç eli boş dönmedi. Kudretli sporcu 15. kızıl madalyasını, Kocaeli’üstelik yapılan U15 İller Arası Serbest Güreş Müsabakalarında kazandı.

Pamukkale Belediyespor’un canlı olduğu branşlardan güreşte kalburüstü sonuçlara alınmaya bitmeme ediliyor. Mavi-beyazlı kulübün zihayat sporcusu Beytullah Soluk, 2022 yılında alınmadık madalya bırakmadı. Beytullah Zerrin bu sene zarfında katıldığı Tarihi Kırkpınar Semiz Güreşleri ve Kurtdereli Mehmet Güreşçi Güreş Meydanı kalkışmak üzere katıldığı tamam şampiyonalarda madalya kazandı. Serencam adına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Güreş Federasyonu’nun alay malay birleştirme ettiği U15 İller Arası Erkin Güreş Müsabakaları 36 pakt ve 250 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Pamukkale Belediyespor adına şampiyonada güreşen Beytullah Soluk 85 kg kategorisinde rakiplerini geride bırakarak değerli madalyanın sahibi oldu. Bu dereceyle gelişigüzel Beytullah Sarı, semiz güreş ve minder güreşlerinde mecmu 15. zer madalyasını nail oldu.

Şampiyon güreşçi bu mevsim 2 sim ve 4 tunç madalyası dahi kâin. Pamukkale Belediyespor Fahri Başkanı ve Pamukkale Belediye Reisi Avni Örki, “Pamukkale’nin adının asker meydanlarında dahi duyulması üzere güreş branşımızı aktif arkaç getirdik. Güreşçilerimiz dahi bu yıl adımızın sık sık duyurulmasını sağladılar. 14 yaşındaki sporcumuz Beytullah Sarı, bu mevsim Tarihi Kırkpınar Besili Güreşleri, Kurtdereli Mehmet Pehlivan Asker Meydanında kazandığı değerli madalyalar üstelik dahil girmek için 15 değerli madalyanın sahibi oldu. Başarılarıyla hem Pamukkale’mizi hem bile Denizli’mizi gururlandıran sporcumuzun başarılarının devamını diliyorum” dedi. – DENİZLİ

Share: