Bilecik Belediyesi’nden Atılan Yağların Ferasetsiz Dönüşümü ile Doğaya Katkı

Bilecik Belediyesi marifetiyle başlatılan aplikasyon kapsamında toplanacak atılan yağlar, geri dönüşüme kazandırılarak, çevrenin ve doğanın korunması sağlanacak.

Bilecik Belediyesi Çevre Koruma ve Taharri Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen mücahede kapsamında mahalle muhtarlıkları önleri ile vatandaşların okkalı kullandığı noktalara atılan yağ depoları konuldu.

Özgürlük, Bahçelievler, Beşiktaş, Ertuğrulgazi ve Osman Gazi Mahalleri’nin belirlenen bölgelerine yerleştirilen 9 sayı atık yağ kumbarası ile yağlar süreli yerine toplanacak.

BAŞKAN V. FERIŞTE MIZRAK SUBAŞI: “ÇEVIK YAĞLARIN TOPLANMASINA BALABAN EHEMMIYET VERİYORUZ”

Başlatılan uygulama üzerine hikmet veren Şehremaneti Başbuğ V. Ferişte Cıda Subaşı, atılan yağların toplanmasına balaban önem verdiklerini belirterek, “Bilecik Belediyesi adına “Rate Atılmış” kampanyası kapsamında yürüttüğü uygulamalarına bir yenisini elan ekledik. Kafasız transformasyon ve yer üzerine şişman duyarlık gösteriyoruz. Evsel atılan yağların toplanıp izansız dönüştürülmesiyle doğayı koruyacak ve mutluluk ekonomisine katkı yapacak projenin ilk etabı bu hafta itibariyle başladı. Atık miktarının en uzuv indirilmesi ve vurdumduymaz dönüştürülebilir nitelikteki atıkların akıllıca tıpkı şekilde toplanıp değerlendirilmesi kasaba açısından büyük önem taşımaktadır. Bilecik Belediyesi kendisine bu konuda muktezi bilcümle destek ve takibi yapmaya çalışacağız” dedi.

Share: