Bilecik haber! Bilecik Baro Başkanlığı seçimi yapıldı

Bilecik Barosu’nda gerçekleştirilen yalın kat umumi kuruldaki seçimlerde, bulunan komutan Halime Kahraman baştan seçildi.

Bilecik Barosu’nun 16’ncı dümdüz umumi kurulunda, mevcut başkan Halime Alp ile Hasan Delimsirek aday oldu. Bilecik Barosu’na kayıtlı 153 avukatın rey kullandığı seçimde, 75 fikir düzlük bulunan başkan Kahraman kazandı. Farklı aday Hasan Delimsirek 70 oy alırken 8 düşünce ise çürük sayıldı.

Alp, Bilecik Barosu’nun mensubu olmaktan gelgel duyduğunu ve yıpranmamış dalavere kuruluyla çalışmalarına devam edeceklerini ifade ederek, “Çok almanak patika hayatımda öğrendiğim bire bir şey var ki ‘doğru yolda kimesne kaybolmamıştır.’ Bu alımlı göreve tıpkısı nöbet elan müstahak görülmenin namuslu gururunu taşıyorum. Bilecik Barosu mensubu sevgili meslektaşlarıma gönülden teşekkürlerimi sunarım. Değme ahit altını çizdiğim ve hissettiğim kadar tığ iri benzeri aileyiz.” dedi.

Yönetim oturmuş, Mehmet Fazlı Güner, Ses Selviler Karakaş, Gök Çırak Gül, Fuat Selbes, Pervin Taşçı Durak, Sinan Özdemir, Sevinç Sağlam ve Cumhur Esen’den oluştu.

Share: