Bilecik haberi… Bilecik Uray Başbuğ V. Subaşı’ndan Muhtarlar Gününe Hususi Tebrik Kartı

Bilecik Uray Komutan Vekili Melek Mızrak Subaşı, 19 Ekim Muhtarlar Haset dolayısıyla düzenlediği kahvaltı organizasyonunda Bilecik mahalle ve karye muhtarları ile aynı araya geldi.

Bilecik Belediyesi Saha Otopark tesislerinde muhtarlar üzere kahvaltı organizasyonu düzenlendi.

Başkan V. Ferişte Cıda Subaşı aracılığıyla düzenlenen organizasyona mahalle ve köy muhtarları serbest katılma sağladı.

Organizasyona, Cumhuriyet El Partisi İl Başkanı Mehmet Zorlu Yaşar, Forma İlçe Başkanı Berna Pamukcu, Başkan Yardımcısı Hüseyin Talih, belediye meclis üyeleri Selami Tine, Ahmet Korkmaz ve Soner Veri bile paydaşlık sağladı.

Komutan V. Subaşı, 19 Ilk Teşrin Muhtarlar günü nedeniyle muhtarları biricik yegâne kutlama etti. Subaşı, “Yerel yönetimlerin büyük destekçileri, vatandaşlarımıza ulaşmamızda bizlere koruyucu olan yekpare muhtarlarımızın, Muhtarlar Haset’nü şimdiden kutluyorum” dedi.

“YAP ÇÖPE ATLAMA BEYGIRI ANLAYIŞINA KARŞIYIZ, AMACIMIZ ATIL BIRAKILMIŞ TESİSLERİ CANLANDIRMAK”

Yenilenerek yine hizmete açılan Kayran Otopark Tesisleri hakkında birlikte muhtarları bilgilendiren Ferişte Mızrak Subaşı, “Yap çöpe beygir anlayışına ağız ağıza karşıyız. Burada elimizde halis muhlis ayrımsız bünye var. Ancak kullanamadıktan sonra bura hemşehrilerimizin vergilerinin çöpe gitmesi demektir. Beton dikmek gösterişsiz ancak betona can kuşu katmak zordur. Bizim bile burada amacımız ruhu olan tesisler yapmak, varsa elimizdekileri canlandırmaktır. Atıl halde duran bu tesisi özenle tadile ettik. Ortaya haddinden fazla iyicene ayrımsız yaşam alanı çıkarttık. Hemşehrilerimizi bu güzel tesiste dörtköşe anlar geçirmeleri amacıyla nida ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Başbuğ Vekili Subaşı’ndan sonra kortej düzlük muhtarlar, Bilecik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ortaklığında çiftçilere dağıtılan fidelerden âlem haddinden fazla memnun olduklarını ve projenin devamını beklediklerini dile getirdiler.

Organizasyon, şişko hatırat fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Share: