Bilecik haberleri! Bilecik Belediyesindeki rüşvet iddiasıyla ilişik davanın mevkuf sanığı boşaltma edildi

Rüşvet iddiaları zımnında İçişleri Bakanlığınca Bilecik Şehremaneti Başkanlığı görevinden geçici kendisine uzaklaştırılan ve CHP’den ihraç edilen Cömert Delimsirek ile çarkıt Kayı SERPMEK Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk E’nin yargılanmasına devam edildi.

Bilecik Yavaş Ceza Mahkemesi’ndeki ikinci duruşmaya mevkuf sanık Selçuk E. ve tutuksuz maznun Kerim Atmaca ile canip avukatları katıldı.

Sanıklar önceki duruşmadaki beyanlarını gene ederek, aklanma talebinde bulundu. Selçuk E. tahliyesini istedi.

Ara kararını açıklanan mahkeme heyeti, Selçuk E’nin adli kontrol hükümleri uygulanarak tahliyesine hükmederek duruşmayı 23 Aralık’a erteledi.

Alacak iddialarına ilişkin soruşturma

Bilecik Belediyesi iştiraklerinden Kayı SAVUŞMAK Yönetim Kurulu Başkanı olan Selçuk E’nin, AVM satışı üzere ruhsat bedeli ve gelişim takibi için başvuranlardan idrak istediği iddiaları konusunda, 19 Ocak’ta, İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Savaşım Şubesi ekiplerince işler düzenlenmişti. Gözaltına alınan kaba, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında, 25 Şubat’ta İçişleri Bakanlığınca belediye başkanlığı görevinden geçici adına uzaklaştırılan Ahi Atmaca ise CHP Erdemli Disiplin Kurulunca 14 Haziran’da partiden ihraç edilmişti.

Selçuk E. ve Semih Delice için 12 yıla kadar hapishane istemiyle sevgili açılmıştı.

Share: