Bilecik haberleri: Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Erbakan, Bilecik’te partisinin devlet kongresine katıldı Açıklaması

Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Demincek kamuoyu da bizim gibi dosdoğru yerine CHP’nin samimiyetini sorguluyor. Acaba bu kanun teklifini savunan CHP, LGBT ve İstanbul Sözleşmesi savunuculuğundan da vazgeçecek mi?” dedi.

Erbakan, Bilecik’te Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde planlı Bilecik 2. Süssüz İl Kongresi’hangi katıldı.

Kongrede konuşan Erbakan, Yeniden Bol Bolamat Partisi olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Meclise sunduğu başörtüsü yasa teklifini, ilgiyle bulmadıklarını ve şüphelerinin olduğunu söyledi.

Kamuoyunun CHP’nin samimiyetini sorguladığını ifade fail Erbakan, “70 senedir başörtüsü düşmanlığı yapan, başörtüsü yasağı devam etsin diye Anayasa Mahkemesine kadar başvuran bir CHP’nin seçimlere 6 ay kala larpadak bire hakeza çıkmasından belde son basamak aynasız olduğumuzu ve samimiyetiyle ait şüphelerimizin olduğunu anlatım ettim. Demincek halkoyu da bizim kadar gerçek kendisine CHP’nin samimiyetini sorguluyor. Acep bu kanun teklifini savunan CHP, LGBT ve İstanbul Sözleşmesi savunuculuğundan de vazgeçecek mi? Meslek öncesi 5 ve 6 yaşındaki çocuklara ‘Kur’an öğretilmesin’ ısrarından de vazgeçecek mi? ‘Din dersi mecburi ibret olmaktan çıkartılsın’ ısrarından da vazgeçecek mi? Bunları harbi adına soruyoruz ancak bu sorularımıza maalesef şu anne büyüklüğünde rastgele cevap alamadık.” diye niteleyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadro toplantısında başörtüsü özgürlüğünün yasalı garanti altına alınması amacıyla talimat verdiğini hatırlatan Erbakan, Yeniden Bolluk Partisi olarak bu konunun takipçisi olacaklarını aktardı.

Başörtüsünün kanuni inanca altına alınması konusunun geç kalınmasına rağmen cesim olduğunu vurgulayan Erbakan, şöyle devam etti:

“Bu noktada atılacak adımların bile arkasında duracağımızı ifade ettik. Alelhusus anayasadaki laiklik ilkesinin meali anayasaya yazılmaz. Zira laiklik ecnebi tıpkısı kelime. Ne manaya geldiği anlaşılmıyor ve bunu alıyorlar ilmek düşmanlığı, başörtüsü düşmanlığı namına uyguluyorlar. Buna mahal kötülemek üzere, bunun hangi manaya geldiğinin engelsiz tıpkı şekilde yazılması ve başörtüsüne, inanç özgürlüğüne katiyen iptal getirmeyecek şekilde lüzumlu düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.”

“Masa altından birbirlerini tekmelemekle meşguller”

Baştan Zenginlik Partisi’nin takkadak eleştiren değil çözümü ortaya koyan tıpkısı aykırılık anlayışı sergilediğini anlatan Erbakan, şunları kaydetti:

“İşimiz hemen iktidarla değil aynı zamanda 6 kıta benzemezin ayrımsız araya gelerek oluşturduğu o abus yapıya, 6’lı masa denilen masa başındakilere da vacip uyarıları yapıyoruz. Bunlardan bile millete tıpkı hayır gelmeyeceğini söylüyoruz. 6’lı masadaki yanlışlara ve sıkıntılara bile ilgi çekiyoruz. Fakat masadaki sayın genel başkanlardan ayrımsız tanesinin ifadesinde olduğu kabil onlar bizleri dinlemek adına sonsuz masa altından birbirlerini tekmelemekle meşguller. Bizim uyarılarımıza kulak asmıyorlar. Geçtiğimiz veriş günü 6 birbirine benzemez yedinci kat bir araya geldi. 7 kesim masa başı toplantısı, 30 kere üstelik beraberce toplamda 37 kat tıpkısı araya gelmişler. 6 aydır toplanıp dağılıyorlar. Mübarek verimli yazın, kılık, çay ve kahvehane fakat arasında milletin derdine reçete olacak bir hal önerisi namevcut. Bu kazançlı krizden elbette çıkacağımıza dayalı ayrımsız cins paketi var mı? Bunları geçtim, aynı cumhurbaşkanı adayında bile uzlaşamadılar. 37 misil toplanıp bozulmuş, tıpkı rüşvet boyu el alamamışlar.”

Partiye eskimemiş katılanların rozetlerinin takıldığı kongrede, mevcut iklim başkanı Cafer Arslanboğa, baştan seçildi.

Share: