Bilecik marifet! Bilecik’te “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi

Bilecik İl Müftülüğünce, hafızlık eğitimini mütemmim öğrenciler için “Hafızlık İcazet Merasimi” gerçekleştirildi.

Kayıboyu Camisi’nde planlı programa Ilbay Eksiksizlik Kızılkaya, İl Müftüsü Mürtefi Erhun ve Osmanlı Leyli Ayvaz Hafızlık Kur’an Kursu öğrencileri ile aileleri katıldı.

İl Müftüsü Erhun, Kur’an-ı Alicenap tilavetinin ardından yaptığı konuşmada, hafızlığın Cenab-ı Allah’ın özel ayrımsız ikramı ve hafızlık unvanını almanın de ayrıcalıklı olduğunu söyledi.

Kur’an-ı Ahi’in yer balaban muhafızlarının hafızlar olduğuna tamlayan Erhun, “Bu yavrularımız Rabbimizin özel kullarıdır. Kur’an-ı Verimli bu hafızlar sayesinde kıyamete büyüklüğünde yegâne aynı kelimesi bile değişmeden kalacak olan ayrımsız kitaptır. Yeryüzünde kaçınmak gösterilmesi müstelzim insanlardır hafızlar. Ayaklarının altını öpseniz revadır. O büyüklüğünde haysiyetli ve güzel bire bir şeydir hafız oluşmak. Anne ve babalarını dahi kutluyorum. Bire Bir temel babanın bundan henüz güzelce aynı kazancı olanaksız. Bilecik’te kız hafızlık Kur’an kursumuzu da açtık. Orada dahi hafızlarımız yetişmeye başladı. İnşallah aynı yıl bilahare onların merasimlerini yapacağız. çıktı hem erkeklerimiz hem dahi kızlarımız üzere bu merasimler olmaya bitmeme edecek.” dedi.

Vali Kızılkaya, hafızları ve ailelerini tebrik kartı ederek, hafızlık eğitimini bütünleyen öğrencilere belgelerini verdi.

Share: