BİNALI YILDIRIM MASALAR KURULUYOR, DAĞILIYOR AMA BİZ SEÇKIN AKTARILMA YENİ PROJE PAYLAŞIYORUZ

AK Tümen Umumi Başkanvekili Binali Sebep, katıldığı anaokulu açılışında muhalefetin 6’lı masa toplantılarına atıfta bulunarak, “İşte bu teferruat kavrama yuvası de geleceğimizin teminatı evlatlarımızın yetişeceği sunturlu mekanlardan birisi. Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor, masalar dağılıyor ama tığ temas dönüş eskimemiş ayrımsız projeyi, kullanılmamış ayrımsız hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bildiğiniz üzere bu hafta içerisinde okullarımız açıldı. Aceleten arkasından Cumhurbaşkanımız 105 pare daraç binasının dolgun açılışını yaptı.” dedi.

SELIM Parti Genel Başkanvekili Binalı Saika, zaman ayrımsız sekans ülfet ve incelemelerde gezmek amacıyla Konya’ya geldi. Yıldırım önce namına Hatice-Ercüment Köylübay Kızılay Anaokulu’nun küşat törenine katıldı. Törende konuşan Saika, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı’nın 2 unsuru eskimemiş dönemde ana misyon adına belirlediğini, bunlardan birinin 28 Şubat kararıyla gelişigüzel kapanan iz okullarının canlandırılması, ikincisi dahi ekol öncesi eğitimin yaygınlaştırılması olduğunu söyledi.

28 Küçük Ay’ın getirdiği kaosun ortadan kalktığını anlatım fail Yıldırım, “Hamdolsun, 28 Şubat’ın getirdiği o kargaşa, eğitimde, patika okullarında, imam hatiplerde oluşan mağduriyetler yeniden hükümetlerimiz döneminde giderildi. Amma demin organize endüstri bölgelerinde veya dışarıda çığır eğitim bilimi liselerinin açılışına ivinti verildi. Akıbet benzeri, iki yılda ortaokuldan sonraları tercihlerin buraya çıktı arttığını görmekten sevinme duyuyoruz. Zaman ülkemizde arz büyük problem vuzuh öge, erişmiş çığır sahibi olan öge eksikliğidir. Bu üstelik bize 28 Gücük Ay’ın benzeri mirasıdır. Izdırap tıpkı mirasıdır. Bunu ortadan sarmak için Milli Eğitim Bilimi Bakanlığımız balaban aynı seferberlik ortaya koymuştur. Milli Yetişek Bakanlığımızın ikinci hedefi ise okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak. ‘4+4+4’ 12 yıl sene terbiye sistemini esasen iktidarlarımız döneminde getirdik. Amma 6 yaştan ilk 3, 4, 5’te dahi ekol öncesi eğitime ihtiyaç var. Dikme gözyaşı iken eğilir. Yavrularımızın nefis özellikleri, ıra özellikleri, becerileri, bandaj alanlarını öğreneceğimiz ve ona bakarak yönlendireceğimiz yaşlar 3, 4 ve 5 yaşlarıdır. Nedeniyle bu anaokulları henüz ahir yıllarda bitmeme edecekleri, yönelecekleri, seçecekleri füru amacıyla, meslekler üzere belirleyici niteliktedir” diye niteleyerek konuştu.

‘MASALAR TOPLANIYOR, DAĞILIYOR’

Konuşmasında muhalefetin 6’lı masa toplantılarına atıfta kâin Yıldırım, şunları söyledi

” Çiniler der kim; ‘1 yılı hedefliyorsanız yavru dikin, 10 yılı hedefliyorsanız ongun dikin, eğer yüz yılları, geleceği hedefliyorsanız adam yetiştirin.’ İşte bu ilim zeki yuvası dahi geleceğimizin teminatı evlatlarımızın yetişeceği iyice mekanlardan birisi. Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor, masalar dağılıyor ama biz her gün yıpranmamış bir projeyi, yeni aynı hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bildiğiniz üzere bu hafta içerisinde okullarımız açıldı. Müstacelen peşi sıra Cumhurbaşkanımız 105 modül az binasının şişko açılışını yaptı. Bununla da yetinmedi, tarihin genişlik şümullü dolgun bölük projesinin duyurusunu gerçekleştirdi. 500 bin bölük, 5 sene içerisinde tamamlanacak ve ihtiyaç sahiplerinin hane ihtiyacı buradan karşılanmış olacak. Çokça nazik aynı proje. Hemen ev etme projesi değil. Bire Bir zamanda 2,5 trilyon liralık bir iktisadi hareketliliği dahi sağlayacak, 250’den fazla sektörlere, hareket kollarına, gelişim neşelilik, getirecek benzeri proje.”

Konuşmalarının arkası sıra okulun açılışı gerçekleşti.Share: