Binbaşı Arslan Kulaksız’ın martir edildiği yıldırı saldırısı davasına devam edildi

Malazgirt İlçe Cingöz Komutanı Binbaşı Aslan Kulaksız’ın 7 yıl ilk şehit edildiği yıldırı saldırısına ilgilendiren, aralarında saldırının faili “Zerdeşt” kod ünlü yıldırıcı Uğraş Çelik’in üstelik bulunduğu 12 sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

Muş 1. Ağır Ukubet Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığınca elverişsiz dışında planlı operasyonda yakalanan terörist Savaş Çelik, mevkuf bulunduğu cezaevinden Patırtılı ve Görüntü Enformatik Sistemi (SEGBİS) marifetiyle katıldı.

Tutuksuz sanıklar M.Y. ve Ö.T. ile tarafların avukatlarının birlikte amade bulunduğu duruşmada, diğer sanıklar kayran almadı.

Savunmasında suçlamaları kabul etmeyen yıldırıcı Çelik ve değişik sanıklar, beraat talebinde bulundu.

Avukatların da savunmalarını dinleyen murafaa heyeti, Polat’in tutukluluğunun devamına, başka sanıklar için yetersiz dışı yasağı şeklinde adli kontrol kararı uygulanmasına değişmeyen verdi.

Heyet, duruşmayı 19 Ev 2023’e erteledi.

Muş’un Malazgirt ilçesinde 2015 yılında İlçe Kurnaz Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız’ın PKK’lı teröristlerce martir edildiği saldırıyla ilgilendiren 12 maznun hakkında “bile bile öldürmeye girişim”, “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi zımnında kanlı”, ” devletin birliğini ve bütünlüğünü halel” ve “silahlı yıldırı örgütüne üye olma” suçlarından 2’şer posta ağırlaştırılmış müebbet ve 30’ar yıla büyüklüğünde mahpushane cezası istemiyle sorun açılmıştı.

Share: