Bindi AFAD gönüllüsü eğitiminin serencam gününde 25 delege eğitimi başarılı şekilde tamamladı

Bayburt İl Facia ve Müstacel Genişlik Müdürlüğü binasında ‘Bindi AFAD Eğitimi’ çerçevesinde 25 kişiye sunulan eğitimde sona gelindi.

8 çevrim süresince AFAD personellerince verilen eğitimde 25 emanet eğitimi muvaffakiyetli benzeri şekilde tamamlayarak Destek AFAD gönüllüsü olmaya hak kazandı. Eğitimin ilk günlerinde hafif arama istirdat eğitimi başlığı adı altında gönüllülere genel taharri istirdat eğitimi, eğitim bilimi alanında ateş ve oba eğitimi, afet farkındalık eğitimi verilmişti. Eğitimin sonuç 3 gününde ise İnsani yardım ve psiko-içtimai eğitimi, ilk yardım farkındalık eğitimi verilerek eğitimler problemsiz tıpkı şekilde tamamlandı.

Destek AFAD terbiye gönüllülerine ilgilerinden ve başarılarından belde teşekkürname fail Bayburt İl Afet ve Evgin Nitelik Müdürü Adil Arslan, “2021 yılında facia eğitim bilimi yılı ve 2022 yılında kıyamet tatbikat yılı namına faaliyetlerimizi yürütüyoruz, bu çerçevede AFAD bindi gönüllülerimiz var. Bu bindi gönüllülerimizin 1’nci grubunun güzeşte sene eğitimlerini tamamlamıştık, 25 şahsiyet 2’nci grubumuzun üstelik hafta içerisinde eğitimleri başladı ve bugün itibariyle sona ermiş oldu. Bayburt ilimizde meydana gelebilecek afetlerle ilişkin işlemek amacıyla gönüllülerden oluşan ekiplerimiz ağız ağıza facia ve ivedili durumlara hazırlanıyor, gelişigüzel konuda eğitiliyor. Eğitildikten bilahare ise afet ve müstacel durumlarda görev alıyorlar. Ben bilcümle gönüllülerimize çokça teşekkürname ediyorum ayrımsız zamanda müdürlüğümüz personelleri olan eğitim bilimi veren arkadaşlara dahi teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah gönüllülerimiz çoğalır, sayıları artar” şeklinde konuştu. Bunun birlikte sınavları başarıyla sabık ve eğitimi bütünler destek AFAD gönüllülerine hareket çantası verildi. – BAYBURT

Share: