BİTLİS’TE 220 KIZ ÖĞRENCİ, ‘GENÇLİK KAMPI’ İÇİN HATAY’A UĞURLANDI

BİTLİS Ermiş Üniversitesi’nde okuyan 220 kız öğrenci, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen ‘Toyluk Kampları’ projesi kapsamında, bir haftalık gezi amacıyla Hatay’ın Arsuz ilçesindeki Uluçınar Kampı’na uğurlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde yürütülen ‘Gençlik kampları’ projesi kapsamında, Bitlis Muazzez Üniversitesi’nin değişik fakültelerinde okuyan 220 kız öğrenci, Hatay’a götürüldü. İl Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü’ne merbut Deneyimsizlik Merkezi uğrunda tıpkısı araya mevrut öğrencileri, Cahillik Merkezi Müdürü Ahmet Yalın Kılıç, Kızılay Bitlis Idarehane Başkanı Uca Cengiz ve aileleri uğurladı. Otobüslere binen öğrencilerin, az çok ateşli oldukları gözlendi. Kızılay Bitlis Şube Başkanı Cengiz, 24-30 Eylül tarihlerinde düzenlenen seyahat kampı ile Bitlis’ten 220 üniversiteli öğrenciyi Hatay’ın Arsuz ilçesine sınırlı Uluçınar Kampı’na uğurladıklarını belirterek, Dinlenme Kampı amacıyla uğurladığımız öğrencilere Kızılay Bitlis Şubesi görevlileri üstelik haremlik ediyor. Kamp boyunca öğrencilerimiz Hatay’ın tarihi ve saf güzelliklerini gezecek. Bunun yanı sıra, dinlenme kampı alanında deniz ve havuz etkinlikleri olacak. Öğrencilerimiz dinlenme kampı liderlerinin hazırladığı aynı programa eşlik edecek. dedi.

‘BU GEZİ İLE FARKLI KÜLTÜRLERLE TANIŞACAĞIZ’

Bitlis Eren Üniversitesi Toplumsal Bakım Bölümü 4’ncü dershane öğrencisi Naile Elmas ise, hakeza benzeri geziye katıldığı amacıyla mutlu olduğunu rapor ederek, Bu seyahat ile ayrımlı insanlar, farklı kültürlerle tanışacağım. Orada farklı etkinlikler olacak. Orada kişi sorunlarımızı tartışacağız. Bereketli ayrımsız seyahat olacağını ümit ediyorum. diye niteleyerek konuştu.Share: