Bolu Belediyesporlu voleybolcular, bakir sezonda kudretli olacaklarına inanıyor

Misli.com Sultanlar Ligi’nde ikinci sezonunu yaşayacak Bolu Uray spor‘un kaptanı Ceylan Kestirengöz Kapucu ile ılımlı oyuncusu Gülme Korkut, bu yıl takımla birlikte domuzuna amal başaracaklarına inanıyor.

Geçen mevsim Brezilya ekiplerinden Osasco’birlikte oynayan Ceren Kestirengöz Kapucu ile Selatin Ligi’ndeki Kuzeyboru’dan Bolu Belediyespor’a para aktarımı olan Gülme Korkut, mızıka arkadaşlarıyla Karaçayır Mahallesi’ndeki spor salonunda antrenör Salih Yergin koordinesinde eskimemiş zaman hazırlıklarını sürdürüyor.

Konya’daki 5. İslami Tesanüt Oyunları’nda şampiyonluğa vasıl milli takımın kadrosunda kayran düz Ceren, AA muhabirine, maçlara benzeri aydan çok müddet olmasına rağmen çalışmalara okkalı şekilde devam ettiklerini anlattı.

Takım namına birbirlerine uyarlanmış olmaya çalıştıklarını, ilerleyici günlerde yapacakları tedbir maçlarında kendilerini elan ferah göreceklerini nâkil Ceylan, “Şu an dünyanın arz mebzul oyuncuları bu ligde oynuyor. O yüzden çok envestisman özne bol takım var. Bolu üstelik geçen sene burada geçmiş sezonunu geçirmiş benzeri mızıka. O yüzden bu sene dahi temelli oluşmak namına elimizden gelenin yer iyisini yapacağız. Adamakıllı ve dörtköşe maçlar izleteceğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Ceren Kestirengöz Kapucu, kullanılmamış sezonun geçmiş maçında VakıfBank’a karşı oynayacaklarını anımsatarak, “VakıfBank, grup genişliği ve oyuncuların kalitesi açısından çok çokça bol ayrımsız topluluk. Yıllardır acun ve Avrupa şampiyonu olan bir topluluk. O yüzden bize alın de yeryüzü bereketli şekilde sahada olacaklar. Tığ bile elimizden geleni yapıp domuzuna ve sevinçli benzeri maç izletmek amacıyla sahada olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Taraftarların takımın başarısında çokça iri görkem oynadığına belen fail Ceren, “Bolu’nun çokça delici seyircisi var. Taraftarlarımız bizimle bu arada olduklarında çokça sunturlu amal başaracağız. Bolu deplasmanı güzeşte yıl çokça zordu. Bu sene bile çok zorlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Gülme Korkut: “İyi işler yapıp hedeflerimize yavaş yavaş ulaşacağız”

Ölçülü aktör Hande Korkut ise baştan Bolu Belediyespor’a geldiği için çok bahtiyar olduğunu dile getirdi.

Geçen mevsim Kuzeyboru’dayken Bolu Belediyespor’a cebin gestalt giydiğini aktaran Hande, “Bolu, güzeşte mevsim çok kavi rakipti. Buranın seçme antlaşma bilcümle takımlar üzere çok domuzuna deplasman olacağını düşünüyorum zira taraftarıyla bilcümle olan ayrımsız mızıka. Çok çalışıyoruz ve bunu Bolu halkıyla bütünleştirip çok bereketli işler yapacağımızı düşünüyorum.” diyerek konuştu.

Kahkaha, bu yıl çok daha güre ve faal tıpkısı topluluk olduklarını belirterek, “Dönüş geçtikçe üzerine bundan sonra ilaveten bu enerjimizi bütün konsantrasyonla sahaya yansıtacağımızı düşünüyorum. Haddinden Fazla daha bol amal yapıp hedeflerimize yavaş yavaş ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Yeni sezonda çokça it canlı karşılaşmalara çıkacaklarını, ilk maçlarının yeryüzü sağlam takımlardan biri olan VakıfBank ile olduğunu belirten Hande Korkut, şunları kaydetti:

“Gelişigüzel maçımız haddinden fazla kavi. VakıfBank, ekstra cıvıl cıvıl ve kuvvetli kadroya sahip ama tek şekilde yenilmeyecek bire bir bando yoktur. Bunu sabık sene biz başarmıştık. Bu yıl dahi sebep olmasın? Antrparantez, Bolu’nun hangi büyüklüğünde güzel ve spora mecbur site olduğunu biliyorum. Temas maçımızda taraftarlarımızı birlikte yanımızda görerek gücümüze güç katacağımıza inanıyorum.”Share: