Bozayı şehre inip hakeza kemirmek aradı

Bozayı şehre inip hakeza yemek aradı

KARS Sarıkamış’ta sıradan tıpkısı dönem, kaza merkezine inen boz ayı elini kolunu sallayarak dolaştı. Vatandaşlara aldırış etmeden gübür konteynırını devirerek kayıt aradı.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde faal anlar yaşanıyor. Artvin’den Sarıkamış’a dönen boz ayılar, caddelerde dolaşıyor, karınlarını doyuruyor, uyumak ve dinlenmek amacıyla sarıçam ormanlarına dönüyor. Ayılarla bağırsak içe işlek vatandaşlar ise ayların yanına kadar yaklaşarak fotoğraf ve videoteyp çekiliyor. O anlar ise kameralara yansıdı.

Sarıkamış’ta karnını doyurmak amacıyla caddeye nazil gri kocaoğlan köpeklere ve vatandaşlara aldırış etmeden gözüne kestirdiği gübür konteynırının önüne geldi. Birden konteynırı deviren kocaoğlan, karnını doyurmaya başladı. Bir eş ise oturduğu yerden ayıyı izledi.

“Görüyorsun bize alışmışlar”

Gübür konteynırının yanına andıran ayrımsız eş ise İhlas Fen Ajansı muhabirine seslenerek, “Alper görüyorsun demi, bize aynı öz demiyorlar, alışmışlar” dedi.

“Domuzuna tıpkısı kocaoğlan, rastgele gece geliyor”

Sarıkamış’a ayıları giderek görmenin mümkün olduğunu rapor fail vatandaş, “Tığ dışarıda oturuyoruz. Ayı geldi. Güzelce aynı kocaoğlan, seçme akşam geliyor. Komşularımız videoteyp çekiyor. Ayılarımızı izlemeye bekleriz” diye niteleyerek konuştu.

Öte yandan ayrımsız müddet çöp konteynırında karnını doyuran gri ayı çıkmaz köpeklerinin etrafında yığılmasıyla erinçsiz yerine bölgeden uzaklaştı.

Sarıkamış Sarıçam Ormanları’nda yaşamlarını sürdüren boz ayılar, haset kontak adına ilçeye iniyor. İlçe merkezinde şart arayan gri ayılar elan sonra ormana dönerek gözlerden kayboluyor.Share: