Bülbülan Yaylası’nda snowboard keyfi

– Bülbülan Yaylası’nda snowboard keyfi

ARDAHAN – Ardahan’da erdemli kesimler yağan karla gelişigüzel beyaza büründü. Ski ve avantür tutkunları, karla ciltli Bülbülan Yaylası’nda snowboard heyecanı yaşandı.

Ardahan ile Artvin’in Ardanuç ilçesini birbirine bağlayan, bahir seviyesinden 2 bin 581 metre yükseklikteki Bülbülan Yaylası yağan karla birlikte beyaza büründü. Kayak ve macera tutkunları kar yağışının peşi sıra, Yalnızçam dağları eteklerindeki snowboard etkinliği düzenledi. 2 bin 581 rakıma sâdır doğaseverler, yalçın yamaçtan snowboardla kayarak bu heyecanı yaşadı.

Kentte kışın Yalnızçam Kayak Merkezi’nde kayak işleyen “Kar kurtları” grubu, sezonun açılmasını beklemeden Ardahan-Artvin arasındaki Bülbülan Yaylası’nda snowboard yapmanın heyecanını yaşadı.

Grup üyesi Mehmet Ünal, ski sezonunu açtıklarını söyleyerek, “Bülbülan yaylasında mevcut vericiler mevkisi ile Geçitli köyü arasındaki bu yüksekliğe çıktık. Ardahan, bu hat etkinlikler için haddinden fazla akla yatkın aynı meydan. Ski yapılan dideban 2 bin 581. Bu saf parkur snowboard üzere haddinden fazla amelî benzeri kayran. Biz de ‘Kar kurtları’ ekibi yerine doyasıya eğlendik” dedi.

Share: