Bunlar birlikte taksitli ayyar

Bunlar de taksitli hilekâr

Dolandırıcıların oyunlarına Ordu’bile tıpkı yenisi henüz eklendi: Senetle aldırdıkları ürünleri satıp ortadan kayboldular, mağdurlar ise rastgele ay eğlenceli adına borç ödüyor

ORDU – Ordu’da ruhlu Meral Çelebi, işyerlerine gelerek cüret kazandıran dolandırıcıların oyununa geldiğini sav etti. Çelebi, kendilerine meleke gösteren dolandırıcılara senetli taksitle 51 bin TL’lik televizyon ve beyaz kayıt aldıklarını, borçlarını ise kendilerinin ödediklerini tabir etti.

Çeşitli yollarla insanları kıygın eden dolandırıcıların oyunları rastgele geçen zaman artarken, güvenlik ve güllabi ekipleri müdebbir olmalarına cebin insanları uyarıyor. Hele sonuç günlerde küsurat telefon dolandırıcılığa alın insanların şuurlu olmaları istenirken, bu konuda sıklıkla uyarılar de yapılıyor. Ancak dolandırıcılar, insanların birikimleri ahzetmek üzere türlü yollara dahi başvuruyor.

Ordu’dahi dolandırıldığını argüman eden kâh vatandaşlar, kendileri ile tanışan kişilerin evvel güven sağlayıp arkadaş olduklarını, sonrasında ise ‘evimize haciz gelecek’ diyerek dünyalık istediklerini, mal alamadıklarında ise senetle paraya dönüştürülebilecek ürünler aldırıp, ortadan kaybolduklarını tez ederek, borçlarını seçkin ay ödediklerini söylediler.

“Kendilerini gür eş tanıtıp, 51 bin TL dolandırdılar”

Dolandırıldığını9 istikbal süren mağdurlardan biri olan Meral Çelebi, “Bundan 5-6 ay geçmiş 51 bin TL dolandırıldım. Bizim işyerimize gelenler kendilerini tanıttılar ve örgen oldular. Sonrasında kendilerini ferah tıpkı eş üzere tanıttılar, sonrasında azar azar bizi işlemeye başladılar. Arkası Sıra bu kişinin annesi geldi ve yalvararak mülk istedi. Olmadığını söyleyince evlerinin icrada olduğunu ve kendilerine vecibe göstergeç almamızı istediler, meğerse ortada aile yokmuş. Benim kadar mağdurlar yeniden var, 30 pare dosya olduğu söyleniyor fakat ego o kadarını bilmiyorum” dedi.

“Evlerine haciz gitmesin diyerek öz üzerime senetle monitör aldım”

“Televizyonları aldıktan sonra ben bunların hilekâr olduğunu anladım. Telefonlara bakmıyorlar ve her taraftan engellemişler” diyen Çelebi, “Avukatımız bunları araştırdı ve dolandırıcı olduklarını anladık. Ayrımsız mağazadan 17 bin teklik göstergeç, eksantrik aynı mağazadan 17 bin lira televizyon ve aynı arkadaşımızın da işyerinden birlikte 17 bin lira monitör aldık ve toplamda 51 bin TL yapıyor. Bize, televizyonları satacaklarını ve evi icradan kurtaracaklarını söylediler. Annesi geldi ve ödeyeceklerini söyleyince inandım, kadının ağlamasına dayanamadım. Kasem etmelerine ve annenin ağlamasına alın bu işe kalkıştım ancak büyük hilekâr asıl imiş” diye niteleyerek konuştu.

“30 çıngı henüz mağdur olduğu söyleniyor”

Kendilerinin göstergeç aldığını ancak eksantrik ailelerin dahi değişik mahsulat alarak dolandırıcılara teslim ettiğini kanıt eden Meral Çelebi, “Benzeri asıl hilekâr olanaksız, çocuklarına domuzuna yaşıt olması geçişsiz. Ayrıksı dolandırdıkları kişilere ise tuvalet taşı, doğalgaz tesisatı almışlar ve bunları satmışlar. Kurgu almışlar ve parasını ödememişler, benzeri yakınımız olan ailede hem damadı, hem dahi damadın annesini dolandırmışlar. Kısaca 30 kesim dosya olduğunu söylüyorlar” şeklinde konuştu.

Çelebi ile el telefonu ile ulaştığı sair mağdurlar, dolandırıcılara teslim ettikleri ürünlerin taksitlerini kendilerinin ödediğini tabir ettiler.

Share: