Burhaniye’de Bulaşan Geçitleri Boyandı

Burhaniye’üstelik sürücülerin, yayalara olan farkındalığını yükseltmek için sâri geçitleri boyandı. 2022 yılı boyunca trafikte geçici önceliği üstüne farkındalığı arttırmak, arızi ve meslek geçitlerinde sürücülerin uyarılarak dikkatlerini henüz üst düzeye çıkartmak, yayalara evleviyet konusunda akla yatkın sürücülük davranışı vermek ve bu bölgelerde yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini seçmek amacıyla yapılan “Sâri Önceliği Kampanyası” projesi,  “Yayalara Evleviyet Duruşu, Hayata Ihtiram Duruşu” sloganıyla Burhaniye’bile da uygulanmaya başlandı.

Burhaniye Saip Hoca Bulvarında meslek önünde İlçe protokolü tarafından arızi geçidinde bire bir çizgi kırmızı renge boyandı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş’in pasta ile boyayarak başlattığı uygulamada farkındalık oluşturularak ilgi çekildi. Burhaniye Kaymakamı İlyaş Memiş, Burhaniye Şehremini Şanlı Eksiksizlik Deveciler, İlçe Emniyet Müdürü Güçlü Kartal, İlçe Bitirmiş Komutanı Yüzbaşı Ahmet Modern Yanlışsız, Milli Yetişek Müdürü Sağanak Zihni ve Belediye Polis Müdürü Yüksel Yetişkin; öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte öğrenciler farkındalık monte etmek için ellerinde, “Hayata Ihtiram Duruşu”, “Evleviyet Hayatın Evleviyet Yayanın”, “Evleviyet Faal Adımlar” kabil umum dövizlerini taşıdı.

“AMACIMIZ GELGEÇ ÖNCELİĞİ ÜSTÜNE TOPLUMDA FARKINDALIĞI EN SON DÜZEYE ÇIKARMAK”

Konuyla ilişkin açıklama eden Burhaniye Şehremini Mualla Kemal Deveciler, “Ülkemizde karayollarında yayaların trafik güvenliğinin sağlanarak can kayıplarının azaltılması amacıyla, yayalara öncelik veren bazen değişiklikler yapılmıştı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu kabilinden bu sene üstelik “Geçmiş Eğreti” uygulamasına müzaheret etmek için tığ bile uray adına, ilçemiz genelinde gelgeç geçişlerini boyadık. Amacımız bulaşıcı önceliği üzerine toplumda farkındalığı en son düzeye intikal etmek ve bulaşan önceliğine verilen önemi vurgulamak” dedi.

Yapılan icraat kapsamında Burhaniye Belediyesince, inanma ve düzenlilik amacıyla ehemmiyet en eden bulaşan ve gidiş geliş akışını sağlayan palyatif geçitleri, Şehremaneti Marifet İşleri Müdürlüğü ekiplerince boyandı.

Share: