Bursa haberleri… Bursa İl Çalıştayı başladı

Bursa İl Çalıştayı başladı

BURSA – Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), aracılığıyla 2024-2028 Bursa Eskişehir Bilecik Mıntıka Planı çerçevesinde Bursa İl Çalıştayı başladı.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), eliyle 2024-2028 Bursa Eskişehir Bilecik Mıntıka Planı çerçevesinde Bursa İl Çalıştayında kalkınma için defa haritası ve stratejiler ele alındı. Bursa Ilbay Yardımcısı Mustafa Özsoy, BEBKA Umumi Sekreteri Doç. Dr. Anlaklı Durak, alım ve kuruluşların yetkilileri amade bulundu. BEBKA Genel Sekreteri Durak, “2014-2023 toprak planının sonuna geldik. Önümüzde 2024-2028 yılları ortada bölgemizde yapılacak çalışmalar, yatırımlar, bölgenin vurgun ve yaşayan yönleri masaya yatırılacak. Bu çalışmalardan bilahare katılımcılardan almış olduğumuz verilerle kaza ziyaretleri gerçekleştireceğiz. Bu ziyaretler neticesinde de kesim planını oluşturmuş olacağız. Bu çekim çerçevesinde de yatırımlara derhâl taraf vermiş olacağız. Önümüzdeki 5 yılın planlaması bile bu çalıştayın sonunda ortaya çıkacak. İnşallah planlı tıpkısı şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

Ilbay Yardımcısı Özsoy ise, “Yalnız ekonomik anlamda bu planlar yapılmıyor. Bölgenin tarımsal, iklimsel anlamındaki destekler zarfında bu planlar ortaya çıkarılıyor. Kaynaklarımızı çokça iyi kullanmamız gerekiyor” diyerek konuştu.

TR41 Bölgesi’nde Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürüttüğü çalışmalarla eskimemiş periyot Mıntıka Planı çalıştayında, mıntıka planı süreci üzerine katılımcılara tike yapıldı.

Share: