Bursa sanatın ve eğlencenin merkezi oluyor

Adlı sinema ve paradigma aktör su Kişi Fırat Bursa’bile kültür hanek merkezi yarmak için yapım sektörünün önde mevrut firmalarından biri ile sözleşme imzaladı.

Türkiye’birlikte yapım, turizm ve düzensiz sektörlerinde seçkin sabık dolaşma ivmelenen tıpkı stratejiye sahip olan Atış Şirketler Grubu’nun genişlik kebir projelerinden DownTown, hars, nutuk ve coşku alanlarında Türkiye’nin yer yüce girişimleri olan DasDas ve Hupalupa ile gerçekleştirdikleri işbirliklerinin ayrıntılarını açıkladığı aynı basın toplantısı düzenledi. Downtown Bursa’nın şehrin temas alandaki çekim merkezi olma hedefiyle adımlarına hız veren Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış, DasDas’ın kurucularından ünlü oyuncu Kişi Fırat ve Hupalupa Umumi Müdürü Merve Timurlenk Şengül’le işbirliği anlaşması imzalamak üzere benzeri araya geldi. Atış Şirketler Grubu Umumi Heyet Başkanı Hüsamettin Atış ve Pars Arazi A.Ş. Umumi Heyet Üyesi Ahmet Erdönmez’in dahi katıldığı toplantıda, DasDas Performans Sanatları Merkezi ve Hupalupa Karı Eğlence Merkezi amacıyla ilk imzalar atıldı. İmza törenlerinin küşat konuşmasını gerçekleştiren Ahmet Atış, DasDas ve Hupalupa kabil alanının lideri ve yenilikçi disiplinlere eş kurumlar ile birlikte proje üretmekten dünya serencam evre bahtiyar olduklarını dile getirdi. Atış, “DasDas bizim firez-danışma ile ilişik yaptığımız yatırımların geçmiş ayağı idi ve bizim amacıyla çokça güzelce bire bir saksı oldu. Eskiden ‘Bursa’dahi yapacak bire bir molekül bulunmayan, İstanbul’a gidelim’ derdik. Tığ DasDas ile alay malay bu akımı tersine atfetmek istiyoruz. DasDas ile işbirliğimiz sadece Bursa ile de kapalı kalmayacak, Bodrum ve İngiltere ile ilişik bile atılımlarımız olacak. Hayat merkezi, daha çok elden ticari bire bir çatı değil, tamam şehrin sahiplenmesi müstelzim bir kamusal alandır. Hupalupa ile kurguladığımız eğlence merkezimiz ise az daha tüm AVM’nin potansiyelini yüklenen bire bir konumda. Ailelerin sadece çocuklarını eğlendireceği değil, hep alay malay koridor geçirebilecekleri benzeri şekilde kurgulandı. Bu iki markayı DownTown markası ile birlikte kullanmak bizim üzere kurum kaynağıdır” şeklinde konuştu.

Her sene turnelerle alay malay 600’den çok etkinlik çerçevesinde 500 bin’den çok sanatsever fiziksel yerine raci bir ayraç olan DasDas’ın Kurucularından adlı oyuncu Er Kişi Fırat işbirliği imzalarının ardından yaptığı konuşmada şu açıklamalara vadi verdi: “Bu proje ilk çizildiği günden beri firmanın bu hayali lacerem hayata geçiririz fikrinin peşinde koştuk. Hem vizyonlarımızın hem bile gönüllerimizin buluştuğu ayrımsız proje oldu. Bursa, tiyatroda çok şişman tarihî izler barındırıyor ve haddinden fazla zer sanat üretimlerinin izlerini taşıyor. Tığ DasDas Bursa ile İstanbul’u ve bilcümle bölgeyi Bursa’ya çekmeyi amaçlıyoruz. Buradaki projede Bursalı sanatçıları ve onların üretimlerini birlikte acun ile buluşturacağız. DasDas Bursa’dahi 540 nefis piyes salonumuz, bin kişinin gezebileceği müzemiz ve iki bin kişinin bir anda izleyebileceği tıpkı konser alanımız olacak. Ayrıca XMedia ile bile dijital sanatı, sanatseverler ile buluşturuyor olacağız. Benzeri zaman önceki açılışı tahsis etmek istiyoruz. Şu anda meydanda olan küşat tarihimiz Mart ayı. Açılışta sürprizler ile meşgul beş günlük tıpkısı galamız de olacak.”

Toplantıda alay kayran Hupalupa Umumi Müdürü Merve Timurlenk Şengül ise amaçlarının yeryüzü yeniyi, yeryüzü iyiyi insanlarla buluşturmak olduğu amacıyla Bursa’nın sunma külhanbeyi ve yenilikçi projesi DownTown’de düzlük aldıklarını söyledi. Şirketin vizyonu ile çağının tıpkı hamle ötesinde kurgulanan projenin başarısının Bursa ile sınırlanmış kalmayacağını söyleyen Şengül, “DownTown Projesi’nde da Atış ile gelişigüzel, temas yaştan misafire ailece ve arkadaşlarıyla deneyimleyebilecekleri, içinde; sporun, dijital teknolojilerin ve dünyadaki en bakir eğlence trendlerinin bulunduğu dev benzeri dünya düz yazı ediyoruz” şeklinde konuştu.

Leopar Toprak A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Erdönmez bile DownTown Müze çerçevesinde Bursa’dahi külliyeleri kâin Osmanlı padişahlarının eserlerinden ve hikayelerinden oluşacak dijital tıpkı işporta üstelik planladıklarını belirtti. Erdönmez, hayata geçirilecek DasDas, Hupalupa ve dijital sergilerle, cemi anlamıyla bir hava merkezine dönüşeceğini sözlerine ekledi. Sanatçı Koca Fırat ve eşi İdil Fırat’la alay malay, minval bünyesindeki müzeyi da ziyaret ederek, Bursa’ya geldiği dönemlerde Atatürk’ün bile bindiği alışılmış araçları inceledi. – BURSA

Share: