Bursa’da Cumhuriyet Altını coşkusu

– Bursa’da Cumhuriyet coşkusu

BURSA – Cumhuriyet Altını’in ilanının 99. Yılı, Bursa’da coşkuyla kutlandı. On binlerce insanın Cumhuriyet Yürüyüşü’ne katılmalarının ardından Bursa’da türlü alanlarda ve eğlence mekanlarında sahne düzlük sanatçılar ile Bursalılar Cumhuriyet Altını sevincini doyasıya yaşadı.

29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99’inci yılı, Bursa’da birbirinden özel etkinliklerle kutlandı. Bursa Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla planlı ’29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı Konseri’nde hayal alan adlı sanatkâr Nilüfer, seslendirdiği şarkılarla Bursalılara unutulmaz aynı akşam ezanı yaşattı.

Cumhuriyet’in ilanının 99. yılı, Nilüfer’dahi on binlerce kişinin katıldığı Cumhuriyet Yürüyüşü ile kebir görüntüler eşliğinde kutlandı. FSM Bulvarı’nı daima dolduran Cumhuriyet sevdalıları aynı öğün daha Cumhuriyet Altını’e cemaat çıkacaklarını haykırdı. Gidiş sonrasında Mor ve Ötesi gurubunun senfonik konseri de saraka sevincini pekiştirdi.

TMMOB Bursa İl Eş Güdüm Kurulu’ na mecbur Odalar, Bursa Diş Hekimleri Odası, Bursa Eczacı Odası, Bursa Barosu, Bursa Başıboş Muhasebeciler ve Finansal Müşavirler Odası, Bursa Hekim Odası ve Bursa Veteriner Hekimler Odası eliyle ortak planlı Cumhuriyet Bayramı konseriyle Türkiye Cumhuriyeti’nin car edilişinin 99. Yılı kutlandı. Yola Devam, Anne ve Türk rock müziğinin söylence grubu Bulutsuzluk Özlemi’ nin fon aldığı Cumhuriyet Altını Bayramı konseri renkli anlara sahne olurken, eksiksiz katılımcılar şarkılara haremlik ederek gönüllerince eğlendiler.

Bursa’da tayf kayran bir başka ünlü isim ise Merve Özbey. Merve Özbey Cumhuriyet Altını Bayramı’nı Bursa’da kutlayan sanatçılar arasında yer aldı. Geçtiğimiz kamer 2. Çocuğunu kucağına kayran ünlü sanatçı, tayf performansı ve enerjisiyle Bursalılara unutulmaz bire bir geceleyin yaşattı. Pop, rock, girişik bezeme, Sezen Katarakt şarkıları ve gündemin sunma pop şarkılarını seslendiren Özbey, 10. Sene marşını Bursalılarla gelişigüzel seslendirdi.

Özlüce’birlikte bulunan canlılık mekanında tayf kayran Bursa’nın sevilen seslerinden Aylin Bronz, mekanı dolduran dinleyiciler ile Cumhuriyet Bayramı’nı doyasıya kutladı. Aylin Bronz’un seslendirdiği şarkılara meşaleler ve Türk Bayrakları ile eşlik fail Bursalı müzikseverler dörtköşe aynı gece yaşadı.

Prodüktör ve Number 1 FM djlerinden Dj Er Kişi Hakan, Cumhuriyet Altını Bayramı’nda Bursa’da dinleyicileri ile buluştu. .

Share: