Büşra Kabataş cinayetinde zaman donduran tafsilat: Cani, zinde kızı taptaze yakmış

Büşra Kabataş cinayetinde otopsi sonuçları sonrasında bakir ihtimaller ortaya bundan sonra. Kabataş ailesinin avukatı Cemal Tınarlıoğlu, Büşra’nın katili T.Y.’nin ifadesinin gerçeği yansıtmadığını, şahsın ağız ağıza azap üzere, hazırlıklı tıpkı şekilde geldiğini söyledi.

İŞKENCE BUYURMAK İÇİN HAZIRLIKLI GELMİŞ

Tınarlıoğlu, T.Y.’nin ifadesi ile ilişik şöyle konuştu: “Anneyi görmeye geldiğini söylüyor ama annenin defa saatlerini çokça bol bilmesine rağmen, o saatte evde olmadığını ve vardiyasının bitmediğini biliyor. Zaten katledilen Büşra’nın ablasını izlem ediyor, o üstelik azrail kayıtlarında sabit. Evden çıkmasını strateji ediyor, evde iki kişi değil, bir hayat olduğunu haddinden fazla gani biliyor. Büşra’nın de okula sorti saatini açık olarak bildiği üzere kapıya o saatlerde dayanıyor. Filhakika birlikte getirdiği materyallere bakıldığı ant koli bandı, jel, elektroşok tabancası, çamaşır ipi ve tıpkısı bilcümle materyalleri birlikte getirdiği amacıyla ezinç ika amacıyla geldiği, eziyet ödeme için geldiği sabit.

GAILESIZ KIZIN VÜCUDUNDAKİ KESİKLER İŞKENCEYİ KANITLIYOR

“Elektrokardiyografi yepyeni cihazı olduğunu kendisi birlikte itiraf ediyor. Bizim düşüncemiz elektro yadırgatıcı tabancasıyla kapıda bayılttığı, yukarıya çıkarıp yatağına yatırdığı, ellerini, kollarını bağladıktan bilahare ezinç yaptığı yönünde. İşkence yaptığı çakılı, ahenkli maktu saçlar var. Tıpkısı araklama evet dahi bıçakla kesilmiş saçlar bulundu. Bu üstelik saçlarının kesildiğini gösteriyor. Okkalı bıçak darbeleri var, bu bıçak darbeleri tamamıyla kesi mahiyetinde, tıpkı santim, iki santim, üç santimlik kesiler olduğu için çivilemek için yapılmamış, işkence üzere yapıldığı muhtemelen. Kadınsal bölgelerde kesiler var, bu kesiler dahi oraya ezinç yapıldığını gösteriyor. Belli engelsiz bire bir şekilde, genişlik azından elbiseyi ağız ağıza çıkarmasa birlikte o bölgelerin soyularak bıçak darbelerinin vurulduğunu gösteriyor.”

KATİL VİDEO KAYDI ALMIŞ OLABİLİR

T.Y’nin gerçekleştirdiği bu vahşeti kayda almış olma ihtimalini birlikte düşündüklerini kaydeden Tınarlıoğlu, “Belki bu yaptığı şeyleri da anahtar altına almış olma ihtimalini üstelik düşünüyoruz. Amma bu elbette stabil değil. ele geçirilen bir telefon var, belki onun içinden aynı şeyler çıkabilir. İşkence yapmanın asıl iki mantığı vardır; ya kişiye bildiği bir şeyi inandırmak üzere keder çektirirsiniz ve ondan hikmet almaya çalışırsınız, eziyet edersiniz ya üstelik intikam alacağınız kişinin benzeri yakınına bunu seyrettirerek öz intikam tatminini keskin çekmesini sağlayarak yaparsınız. Büşra’yı öldürmüş olması, onu doygunluk edecek aynı kanı değildi bana göre. Benim düşüncem aileden birine, hele annesine ayrımsız foto yahut videoteyp çekerek göndermesi, o de kendisini terazi aldıktan bilahare gönderecekti kim ‘Kızına böyle yaptım, sana bile böyle yapacağım’ gibi bir imge verme mantığı cins” diye niteleyerek konuştu.

TINARLIOĞLU: BÜŞRA’YI CANLIYKEN YAKMIŞ OLABİLİR

“Allahsız şahsın Büşra’yı yakabilmek amacıyla iki kutu yanıcı jel boşalttığını vurgulayan Tınarlıoğlu, “Korluk kömürünü harlatmak üzere kullanılan, likit olmayan az buçuk elan cellat bire bir özellik olan jeli üstüne dökerek tamamen yakmış. Büşra’nın yatağı ağız ağıza, demirlerine büyüklüğünde yanmış. Benim şahsi düşüncem Büşra’nın yakılma simultane hala hareketli olduğuna dair. Etken hareketli yakıldığını düşünüyorum. Otopsi raporu ve olgulara bakıldığı devir bu görünüyor. O geceleyin habbe haklı tıpkısı pansiyonda artmış. Biraz gündür evi gözlüyor ve biliyor zaten, lüp methal sorti saatlerini, herhangi bir şeyi biliyor. Bizim tahminimize göre 1 saatlik veya yarım saatlik proses ortamında bu işlemlerin olması gerekiyor diye niteleyerek düşünüyoruz. Çığlık çektirmek için beş altı dilimine yaydırdığı anlaşılan. Belki o sırada Aylin hanımın eve geleceğini düşünüyordu. Gelseydi ona üstelik tıpkısı şeyi yapabilirdi. ya de annesine eziyet yapıp kızına seyrettirebilirdi” şeklinde konuştu.

“PİŞMANIM GITMEK İNDİRİM GETİRMEZ”

Büşra’nın bedeninin ağız ağıza yandığı üzere alışılmış ölü açımı neticesinin beklenmeyeceğini belirten Tınarlıoğlu, “Çünkü bunun neticesi kısaca 3-3 buçuk ayda geliyor amma bunda hakeza benzeri madde olmadığı için muhtemelen şahsın telefon materyalleri incelendikten sonraları davanın açılmasının çok ayrıntılı süreceğini düşünmüyorum. Yüzdelik 99.9 ağırlaştırılmış müebbet noktasında tıpkısı dava açılacak. İndirim olacağını düşünmüyorum, mahkemenin dahi buna tenzilat uygulayacağını düşünmüyorum. İndirim olacak tıpkı uzanım bulunmayan. Olayın mekanizma şekline bakıldığı ant da neye dayanarak tıpkı tenzilat uygulanmasını, ‘Pişmanım’ demesinin bire bir bol hal indirimi olacağını zannetmiyorum. Bu kadar vahşeti yaptıktan sonradan elbet ‘Pişmanım’ diyebilir ki? Tahrik açısından bakıldığı ahit siftinlik kızımın kımıldatma edecek bire bir durumu da namevcut. Kocaeli Barosu bu konuda arkamızda. Kamuoyunun ve kadın derneklerinin bu işe eğileceğini düşünüyorum. Arz güdük zamanda davanın açılarak şahsın türe ettiği cezayı almasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: