Çabukluk sınırını aşıp kedileri ezen sürücülere çocuklardan pankartlı uyarı

İZMİR’in Buca ilçesi Gediz Mahallesi’nde ayrıntılar, oyun oynadıkları sokakta ’30 kilometre çabukluk sınırı’ kuralını ihlal eden ve bu nedenle kedileri kahir kurgu sürücülerini hatırlatmak üzere pankart hazırladı. ‘Kedileri ezme bizi üzme’ sloganı atan çocukların yanına mevrut İzmir Emniyeti Trafik Yazıhane Müdürlüğü ekipleri, onlara sorunun takipçisi olacaklarını söyleyip, düdük ihsan etti.

Buca ilçesi Gediz Mahallesi’nde hareketli torunlar, oyun oynadıkları sokakta ara sıra sürücülerin cevvaliyet sınırını aşması dolayısıyla birkaç pisik ezilince benzeri araya gelip uyarıda bulunmaya karar verdi. 30 kilometre ivinti sınırını ihlal fail sürücülere aksülamel gösteren çocuklar ‘Burası sokak alçak geç’, ‘Güç geç çocuk var’ bağlanmış pankartlar hazırladı ve mahallede ‘Kedileri kahır bizi üzme’ sloganları attı. İzmir Emniyeti Gidiş Geliş Idarehane Müdürlüğü ekipleri üstelik sürücülere manidar tıpkı uyarıda mevcut çocuklara sorunun takipçisi olacaklarını söyleyip, onlara düdük bağış etti.

‘KEDİLERİMİZ GÖZÜMÜN ÖNÜNDE EZİLİYOR’Sürücülerin haddinden fazla acul otomobil kullandığını belirten Açelya Candaş (13), “Sürücüler bütün bizim kedilerimizi eziyor. Bu sokaktan çok hızlı geçiyorlar. Oyun oynarken üstelik rahatsız oluyoruz. Buna tepki göstermek için pankartlar hazırladık ve bu pankartları sürücülere gösterdik. Polis Güçleri ekipleri yanımıza geldi ve aceleci sürücüleri engelleyeceklerini söyledi” dedi.Çocuklardan Tuğçe Yanardağ (8) “Arabaların ağırbaşlı geçmesini istiyoruz. Bunun için arkadaşlarımızla beraber pankart hazırladık. ‘Kedileri ezme bizi üzme’ diyoruz. Kedilerimiz arka arkaya gözümüzün önünde ezildiği için bunu yapmayı düşündük” ifadelerini kullandı.Hızlı geçen araçlar kedileri ezdiğinde haddinden fazla üzüldüklerini dile getiren Imge Nişancı Dost (12) ise “Sürücüler buradan 70- 80 atiklik ile geçiyor. Pankart hazırladık. Okkalı geçmeleri için rastgele şeyi yaptık. Bizler kediler ezildiği amacıyla üzülüyoruz” dedi.

Mahallelilerden Sitem Ertürk üstelik “Çocuklarımla alay malay tığ gelişigüzel çağ hep hayvanları besliyoruz ve çıkmaz canlılarını koruyoruz. Onlar hayvanları çok seviyorlar amma gözlerinin önünde bu kurallara yöntemsiz, 30 kilometre hız sınırını seçkin aktarılma ihlal fail eşhas kedileri eziyor. Torunlar çokça üzgünler ve bu üzüntülerini dile getiriyorlar. Polis Güçleri ekiplerine ve muhtarımıza teşekkür ediyoruz” diyerek konuştu.Share: