ÇBK Mersin Ağacı Yenişehir Belediyesi, Fenerbahçe’den “kupa rövanşı”nı kabul etmek istiyor

ÇBK Sazak Yenişehir Belediyesi, 28. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda erte Fenerbahçe Alagöz Holding’i yenerek tarihinde ilk kez bu kupaya ulaşmayı hedefliyor.

Mersin Ağacı ekibi, 2019’bile planlı 27. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 86-62 yenildiği Fenerbahçe karşısında rövanşı kabul etmek için parkeye çıkma.

“Amacımız anlaşılan, kupaları temizlemek”

A Milli Eş Basket Takımı’nı birlikte işveren başantrenör Ekrem Kıvançlı, AA muhabirine, müsabakaya yer mebzul şekilde hazırlandıklarını söyledi.

Sarı-lacivertlileri yenerek kupaya dayanmak istediklerini nâkil Memnun, “Amacımız anlaşılan, kupaları dercetmek. Bu bile bire bir kupa maçı. Çok güç tıpkı rakibe alın oynayacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Memnun, pakt tarihinin önceki Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı bağışlamak üzere parkeye çıkacaklarını sözlerine ekledi.

Kaptan Esra: “Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı tefhim etmek istiyoruz”

Bando Kaptanı Esra Ural Topuz de kulüpte herkesin yürek maçına odaklandığını dile getirdi.

Şampiyonluk sevinci devam etmek istediklerini vurgulayan Esra, şunları kaydetti:

“Mersin Ağacı’e ve bu kulübe Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı tebliğ etmek istiyoruz. Rakibimiz çok şişman tıpkısı kol. Fenerbahçe ile oynayacağız. Bizim üzere haddinden fazla balaban. Mersin halkı ve kulübümüz kupayı hak ediyor. İnşallah Mersin Ağacı’e hakkettiği ikinci kupayı getirerek sezona bu şekilde emin adımlarla devam etmek istiyoruz.”

Share: