Çetelerin hapishanede çıkardığı cenk sokağa taşındı! Haddinden Fazla sayıda sivil duygusal verdi

Cereso 3 hapishanesinde cemaziyelevvel, rakip çeteler Los Mexicles ile Los Chapos üyeleri arasında cidal artık. Sâdır kavgada 3 mahkum hayatını kaybetti, çok sayıda emanet bile yaralandı. Hapishanedeki olayların arkası sıra, Los Mexicles çete üyeleri şehir sokaklarında sivillere saldırdı.

İŞ YERLERİ ATEŞE VERİLDİ

Silahlı çete üyeleri tarafından bir pizzacıya yapılan saldırıda Mega Radio ünlü radyo istasyonunda müteharrik 4 emanet hayatını kaybetti. Ayrımsız benzin istasyonu ve 3 süpermarkete planlı silahlı ve molotofkokteylli saldırılar sonucunda ise 2 hareket yeri ateşe verildi, 5 kişi öldürüldü. Hayatını kaybedenler ortada aylı bire bir kadının olduğu bile bildirildi.

“MİSİLLEME YAPTILAR”

Amme Güvenliği Müsteşarı Ricardo Mejia Berdeja saldırılar için yaptığı açıklamada, hüküm olaylarının, Ciudad Jurez şehrinin 3 numaralı hapishanesinde birbirine antagonist 2 suç grubuna mensup olan mahkumlar beyninde başladığını, fakat bu cürüm gruplarından biri olan Los Mexicles adlı teşkilat üyelerinin cezaevi olaylarına dişe diş yerine şehrin farklı noktalarında çabukluk eylemleri gerçekleştirdiğini söyledi.

ÇETE ÜYESİ 6 KİŞİ TUTUKLANDI

Berdeja, düzenlilik güçleri marifetiyle yapılan operasyonlarla güç eylemlerine katılan 6 Los Mexicles üyesinin tutuklandığını ve şu anda Ciudad Jurez şehrinde asayişin sağlandığını belirtti. Ciudad Jurez şehrindeki birçok süpermarket, aşçı ve üniversitenin momentum olayları cihetiyle bugün sadık olacağı açıklandı.Share: