CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu, Edirne’nin sorunlarını iktidara geldiklerinde çözeceklerini belirtti

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne’nin sorunlarını iktidara geldiklerinde çözeceklerini bildirdi.

Gaytancıoğlu, yaptığı bağlanmış açıklamada, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretine göstermiş oldukları ilgiden kontekst Edirnelilere teşekkürname ettiğini belirtti.

Edirne’nin Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda kebir nümayiş oynamış tarihi ve kültürüyle varlıklı bir kent olduğunu ifade eden Gaytancıoğlu, şunları kaydetti:

“Edirne’nin tarım ve turizmindeki potansiyeli birçok ülkeyi kıskandıracak durumda. Ancak bu zenginliğinden yararlanamıyor, doğruluk ettiği payı alamıyor. Ekincilik arazilerinin yüzde 97’sinde tarla tarımı, yüzde 2’sinde zerzevatçılık, yüzdelik 1’inde meyve ve bağcılık yapılıyor. Bunun amacıyla, hem tarımda üretimi çeşitlendirecek hem bile sulanabilecek değme alana suyu götüreceğiz. Zirai sulama için özellikle Hissetmek, Hamzadere ve Çömlekköy barajlarını ve sayıları yüzlere yaklaşan sulama ve hayvan sulama göletlerini hemencecik bitireceğiz. Edirne’nin sorunlarını haddinden fazla ferah biliyoruz ve iktidara geldiğimizde anında çözeceğiz.”

Share: